28 Ocak 2023

MERSİN SMMMO VERGİ DAİRESİ’NDE ÇALIŞMA BİRİMİ AÇTI

GÜL ÇAĞLAR
2022 Mayıs ayında yapılan Serbest Mali Müşavirler Odası (SMMM) Seçimlerinde Mersin SMMM Odası başkanı olarak seçilen Emin Levent Türkili ve Yönetim Kurulu, vergi dairesi başkanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde, hem meslek mensubunun, hem de mükelleflerin sorunlarının çözümü anlamında Vergi Dairesi Başkanlığı girişinde bir çalışma birimi oluşturuldu.
Her türlü ihtiyacı Mersin SMMM Odası tarafından karşılanan, oda çalışma biriminde dilekçe, bilgiye ulaşma ve yazışmalar, internet erişimi sayesinde GİB ile bağlantılar rahatlıkla yapılabilecek. Vergi Dairesi’nde meslek mensuplarının ve meslek mensubu adaylarının kullanacağı yerin açılışı Mersin SMMM Odası Danışma Meclisi üyelerinin katılımıyla Vergi Dairesi’nde gerçekleşti.
“Özel internet erişimi ile her türlü bilgi ve belgeye erişim sağlanacak”
Mersin SMMM Odası Başkanı Emin Levent Türkili, Gelir İdaresi Başkanlığı Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal’a bu süreçte sunmuş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.
Türkili, “Verginin toplanmasında aracılık eden, ülke ekonomisi için gece gündüz çalışan, kamu görevi yapan bizlerin de artık Mersin Vergi Dairesi Başkanlığımızda kendimize ait bir çalışma birimimiz var. Vergi Dairesi’nde meslek mensuplarımızın ve meslek mensubu adaylarımızın kullanacağı meslek mensuplarımıza özel internet erişimi ile her türlü bilgi ve belgeye erişim sağlanacak olan hizmet birimimiz açılışı vergi dairesinin iş ve işlemlerini aksatmamak adına sadece Danışma Meclisi üyelerimizin katılımıyla Vergi Dairesi’nde gerçekleştirdik. Bilgisayarımız, oda sicil no ve TC kimlik numarasıyla kullanılacaktır. Vergi Dairesiyle işbirliğimiz neticesinde güvenlik kimlik kontrolü yapmak istediğinde sorun yaşamamak adına meslek mensubu ve meslek mensubu adayı kimlik kartlarımızın muhakkak yanımızda bulunması gerekmektedir. Başta Gelir İdaresi Başkanlığı Mersin Vergi Dairesi Başkanımız Seyfettin Baysal’a ve çalışma arkadaşlarına, bu süreçte sunmuş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Meslek ve meslektaş için daha da güzel günlere.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir