28 Ocak 2023

MTSO Meclisi’nin tercihi Mersin’in geleceğini belirleyecek ‘MTSO RANTÇILARA YA DA SORUMLULUK SAHİBİ KİŞİLERE DEVREDİLECEK!’

“Ayhan Kızıltan görev aldığı dönemde Mersin’in geleceği adına koltuğunun gücünü kullanması gerekirken, koltuğunun gücünü kendi kazançlarında kullanmaya başladı.”

Haber / MUSTAFA ÖZCAN

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası -MTSO- Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, MTSO’nun yeni Meclis üyelerinin tercihinin Mersin’in geleceğini belirleyeceğini, MTSO’nun ya rantçılara teslim edileceğini, ya da sorumluluk sahibi kişilere yetki verileceğini söyledi.
Yüksel, kendi meslek grubunda seçimleri kaybetmiş olmasına ve tüm karşı tepkilere rağmen yeniden aday olan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’ın ranta doymamış olduğunu belirterek, MTSO’nun başına geldiği 2018 yılının Nisan ayından son yapılan seçimlere kadar rant ilişkileri içerisine girerek şirket üstüne şirket kurarak, kendi koltuğunun gücünü kendi kazançlarında kullanmaya başladığını vurguladı.
MTSO Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, “Ayhan Kızıltan görev aldığı dönemde Mersin’in geleceği adına koltuğunun gücünü kullanması gerekirken, koltuğunun gücünü kendi kazançlarında kullanmaya başladı. Özellikle rant amaçlı kurdukları şirketen birine de çok güzel bir ünvan buldu; Taniz Limited Şirketi. Yani Kızıltan’ın Tan’ı. Daha sonra her dalda oynamaya başlayıp Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan da iş almaya çalıştılar. 137 yıllık Mersin’in Amiral Gemisi MTSO’nun itibarı hızlı bir şekilde düşürüldü. MTSO tarihinde hiç bu kadar itibar kaybetmemişti. Şimdi de bu kafadar hala Oda Başkanı olmak istiyor! 115 meclis üyesinin bu rantçılara itibar edeceğini varsaymak biraz saflık olur. Kişisel açgözlülük tedavi edilemeyecek bir hastalıktır.” diye konuştu.
“TÜİOSB’DE ARSA FİYATLARI 5 KAT ARTTI!”
Rant ilişkilerinden önemli olanlardan birisinin de, Mersin-Tarsus Tarımsal Ürünler İşleme Organize Bölgesi’nden -TÜİOSB- parsel satın almaları olduğunu vurgulayan Yüksel; “TÜİOSB’de aldıkları arsalarda hangi tarımsal ürünü işleyecekleri merak konusu. Satın aldıkları arsa fiyatıyla şimdiki arsa fiyatı arasında 5 kat fark oluştu. Bugüne kadar daha ne yaptığı belli olmayan TÜİOSB’nin bu işe çanak tutması yanlış olmuştur diyeceğiz ama, TÜİOSB’nin yönetim kurulunda MTSO temsilcisi olması bu işleri daha da kolaylaştırmıştır. Sonuç olarak 23 Aralık’ta yapılacak MTSO Yönetim Kurulu seçiminde Meclis üyelerinin yapacağı tercih Mersin’in geleceğine yön verecektir. Ya, Mersin’in yıkılmaz armadası MTSO rantçılara teslim edilecek, ya da sorumluluk sahibi kişilere.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir