5 Şubat 2023

‘Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır’

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘2023’e Doğru Aday Belli Karar Net’ programı kapsamında Mersin’de önemli açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını kalın bir şekilde çizen Bahçeli, “Kızılelma ülküsüyle kenetlenelim. 2023 bu söylediklerimin hepsi için kader ve karar yılıdır. Tarihi bir seçim yapacağız. Artık bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Vakit anbean yaklaşmakta, çember daralmaktadır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla yeniden cumhurbaşkanı seçilmesidir. Samimi kesintisiz mücadelemizin gayesi bu amaçlara ulaşmaktır. 2023 bu söylediklerimin hepsi için bir kader, karar yılıdır. 2023’te tarihi bir seçim yapacağız. Artık bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Adayımız bellidir. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla yeniden cumhurbaşkanı seçilmesidir. Yolundan dönenlere, davasından cayanlara Mersin izin vermez, prim vermez, icazet vermez. Devlete istikrar, millete huzur getireceğiz. İstiklale tutkunuz, lider ülke Türkiye için her türlü zorluğu aşmaya azimliyiz. Türkiye’yi yenemeyecekler.
İktidar her rejim ve yönetim sisteminde vardır ve hakimdir. Muhalefet ise demokratik sistemlerin ana öğesidir. Türk siyaseti kurumuş toprak gibidir. Demokrasi standartları muhalefet partileri eliyle düşürülmektedir. Muhalefet partileri ekseriyette zillettedir. Siyasi ikballerini ülke çıkarları üstünde gören siyasi zihniyetin inandırıcılığı olamaz, ilkesi olamaz. Zillet ittifakı siyasi canlılığını kural ihlalleriyle sürdürmektedir. Yalan derseniz bunların dilindedir. Nerede bir yara varsa zillet ittifakı orayı daha da deşmek için faaliyete geçmektedir.” dedi.
“Aklımızın almadığı bu iğrençliğe akıl yürütmek de beyhudedir”
İktidarın her rejim sisteminde var olduğunu ve  hakimdir olduğunu ifade eden Bahçeli, “Türkiye’de muhalefet kıtlığı ise ileri düzeydedir. Bu yüzden Türk siyaseti kurumuş toprak gibidir. Muhalefet partileri zillette, köksüz ve kimliksizdir. Siyasi çıkarlarını ülke çıkarlarının üzerinde gören siyasi bir zihniyetin inandırıcılığı olamaz, ikna edici hiçbir yanı olamaz. Türkiye’nin en göze çarpan talihsizliği, siyasi ahlak çemberinin dışına çıkaran, muhalefet partilerinin varlığıdır. Zillet İttifakı, kumandalı iradeye sahiptir. Yalan bunların dilindedir. Zillet İttifakı oyun içinde oyundur. Yalan rüzgarı, dedikodu yatağıdır. Bu ittifakı oluşturan proje partilerinin tek gayesi Türkiye’nin ilerleyişini durdurmak. CHP ve 6’lı masa tamamıyla yabancıların güdümündedir. CHP hastadır ve bu hastalığın adı da işbirlikçiliktir! Bizim vizyonumuz Türk tarihinin yol haritasıdır. Bizim aklımız yerli ve millidir. CHP’nin 6 su alan kayığı batmak üzeredir. Bu CHP’yi maaşlı sömürge danışmanları, ne dış güçler kurtarabilecektir. CHP yönetimi dersini tarihimize kara çalan Türk ve İslam düşmanlarından almaktadır. Küçücük yaştaki evlatlarımızın istismarına göz yumulması mümkün değildir. Aklımızın almadığı bu iğrençliğe akıl yürütmek de beyhudedir. CHP’nin bunu siyaset malzemesi haline getirmesi ayıptır. Konu yargıdadır. İstismara uğrayan kardeşimizi CHP yönetimi aleni bir şekilde kullanmaya kalkmıştır. Hiç kimse bir sapıklıktan hareket ederek dinimizi sorgulayamaz. Hiç kimse inancımızı ve inanan insanlarımızı zan altında bırakamaz. Yargı sonucunu sabırla beklemek zorundayız. İstibdatın olduğu yerde demokrasi olur muydu? Hukuk herkese lazımdır. CHP hastadır, bu hastalığın adı da işbirlikçiliktir. CHP’nin altı su alan kayığı batmak üzeredir. Bu CHP’yi ne menfaat çeteleri ne de organize suç örgütleri kurtarabilecektir.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir