5 Şubat 2023

Kardiyolog Dr. Feyze Çalık, Özel Erdemli Yenişehir Hastanesi’nde

GÜL ÇAĞLAR
Mersin Şehir Hastanesi’nin tanınan ve hastalar tarafından tercih edilen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Feyze Cesur Çalık, Özel Erdemli Yenişehir Hastanesi’nde yeni görevine başladı.
Uzun yıllar boyunca Mersin Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde çalışan Uz. Dr. Feyza Cesur Çalık, görevinden ayrılarak, Özel Erdemli Yenişehir Hastanesi’nde yeni görevine başladı.
Yeni atamayı öğrenen Dr. Feyza Cesur Çalık’ın hastaları çiçeklerle hastaneye akın etti. Yetenekli genç doktor, Koroner Anjiyografi ve Koroner Sten işlemlerinde adından söz ettirerek, hastaya bütüncül yaklaşımı ve kalp sağlığını koruma konusunda verdiği tavsiyeler ile de hastaların yaşamlarına dokunuyor.
Çalık, güven duyulan ve sevilen bir hekim haline gelerek koyduğu teşhisler ve hastalara yaklaşımı ile de dikkatleri çekiyordu.
Dr. Feyza Cesur Çalık yaptığı açıklamada, “Hasta Hekim ilişkilerinde Hipokrat Yemini’ni hiç unutmadım. Gelen hastalarım için empati yaptım. Hastalarıma anneme, babama bakar gibi bakıyorum. Şükür şimdiye kadar tedavi ettiğim tüm hastalarım benden memnun bir şekilde şifa buldular. Onları sağlıklarına kavuştuğunu görünce, ben de çok mutlu oluyorum, huzur buluyorum. Göğüs ağrısı, çarpıntı, nefes darlığı, yüksek tansiyon ve kolesterol şüphesi yaşayanların, bir kardiyoloji uzmanına başvurmalarını tavsiye ediyorum. Belli bir yaştan sonra spor, egzersiz ve beslenmeye de dikkat edilmelidir. Çiçek gönderen ve hayırlı olsuna gelen hastalarıma ve yakınlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir