31 Ocak 2023

PEHLİVAN, AMATEMİ ZİYARET ETTİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir’de bulunan, bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlara sağlık hizmeti sunan, uygun fiziki koşullarda, bilimsel kurallar ve kabul görmüş yaklaşımlar çerçevesinde standart bir bakım sunmak, hasta ve yakınlarının tedavi sırası ve sonrasında rehabilitasyon programlarına katılımlarını sağlayarak, hastaların sosyal yaşama dahil olmalarını teşvik etmek amacıyla hizmet veren Mersin Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’ni (AMATEM) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
AMATEM’e gelişinde, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Emrah Ceviz, Başhekim Op. Dr. Özgür Ozan Karak, Başhekim Yardımcıları ve kurum personeli tarafından karşılanan Vali Pehlivan, daha sonra Merkez bünyesinde yer alan servisleri gezdi, tedavi süreci devam eden hastaları ziyaret etti, yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.
Vali Pehlivan, Mersin Valiliği’nin himayesinde Halk Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle yürütülen “Akıllı Uğraşlar Projesi” kapsamında AMATEM bünyesinde açılan dokuma, çanak-çömlek, el işi, bitki yetiştiriciliği ve spor alanlarında yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgiler alarak incelemelerde bulundu.
Vali Pehlivan’a, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök ve Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de eşlik etti. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir