9 Şubat 2023

MTSO Meclis Başkanı Adaylığını Açıklayan Yasemin Taş: ‘KENTE ODAKLANAN ETKİLİ MECLİS OLACAĞIZ’

“- Ortak akıl ile şehrin lobi gücünü artırmak birincil önceliğimiz. – Kent dinamikleri ile diyalog ve kolektif çalışma ortamlarını oluşturacağız. – Meclis Akademisini kuracağız. Meclis üyelerimiz yetkin ve etkili birer kent savunucusu olacak. – Kentimiz ekonomisinin lobi gücüne sahip, yetkin ve etkili bir MTSO yapısına ihtiyacı var.”

Haber / MUSTAFA ÖZCAN

 136 yıllık MTSO tarihinde ilk kadın aday olarak MTSO Meclis Başkanı adaylığını açıklayan Yasemin Taş, hep birlikte MTSO’nun tüccar ve sanayicilerinin gücüne güç katmak için 4 yıllık çalışma planımızla, meclis yönetimi ve organizasyonunun tamamında şeffaf olacaklarını söyledi.
Dünyadaki yeni nesil ticaret ve sanayi anlayışı çok daha rekabetçi, bilgi yoğun ve yüksek katma değerli bir yapıya dayandığını belirten MTSO Meclis Başkanı Adayı Yasemin Taş, “Kentimiz ekonomisi geliştikçe lobi gücüne sahip, yetkin ve etkili bir MTSO yapısına olan ihtiyaç belirgin olarak hissediliyor. Bu ihtiyacın odağında yer alan ve 41 sektörü temsil eden meclisin, kentin ortak çıkarları doğrultusunda nitelikli girişimci ve savunucu kimliğe kavuşmasını amaçlıyoruz. Ortak akıl ile şehrin lobi gücünü artırmak birincil önceliğimiz. Bu kapsamda ilk işimiz Meclis Akademisini kurmak olacak. Böylece, meclis üyelerimizi eğitimlerle yetkin ve etkili birer kent savunucusu olarak konumlandıracağız.” diye konuştu.
“MERSİN EKONOMİSİNİ LİDER ŞEHİRLER KONUMUNDA GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Mersin ekonomisini lider şehirler arasındaki konumunu da güçlendireceklerini önemle vurgulayıp, 41 komitenin ortak sesi ve sadece kente odaklanan etkili bir MTSO Meclisi olacaklarını dile getiren MTSO Meclis Başkanı Adayı Yasemin Taş, “Ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek, kentimizin gündemindeki sorunlarda, çözümün parçası olmaya önem göstereceğiz. Bütüncül bir yaklaşımla, entegre sektörlerin bir araya geldiği, inovatif bakış açısıyla çalışan etkili platformların kurulmasına öncülük edeceğiz. Kent dinamikleri ile diyalog ve kolektif çalışma ortamlarını oluşturacağız. İnisiyatif alan, çözüm üreten, aktif, yapıcı ve yönlendirici bir meclis ile Mersin’i ekonominin lider şehirleri arasındaki konumunu güçlendireceğiz. Hep birlikte MTSO’nun tüccar ve sanayicilerinin gücüne güç katmak için 4 yıllık çalışma planımızla, meclis yönetimi ve organizasyonunun tamamında şeffaf olacağız. 23 Aralık 2022 tarihinde yapılacak olan MTSO seçimlerinin kentimiz için en güzel şekilde sonuçlanmasını temenni ediyor, etkili ve yetkin bir Meclis için MTSO Meclis Başkanlığı’na adaylığımı açıklıyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir