5 Şubat 2023

SODEV’den Mersin Büyükşehir’e ödül

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KADIN VE AİLE HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMETLERİNİN 'OTOGAR DANIŞMA MERKEZİ PROJESİ' SOSYAL DEMOKRASİ VAKFI (SODEV) TARAFINDAN 'CİNSİYET EŞİTLİKÇİ DÖNÜŞÜM ÖDÜLLERİ' PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE, 'KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE (KYŞ) MÜCADELE ALANINDA SUNULAN EN İYİ UYGULAMA' KATEGORİSİNDE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı hizmetlerinin 'Otogar Danışma Merkezi Projesi' Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) tarafından 'Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri' programı çerçevesinde, 'Kadına Yönelik Şiddetle (KYŞ) Mücadele Alanında Sunulan En İyi Uygulama' kategorisinde ödüle layık görüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı hizmetlerinin ‘Otogar Danışma Merkezi Projesi’ Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) tarafından ‘Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri’ programı çerçevesinde, ‘Kadına Yönelik Şiddetle (KYŞ) Mücadele Alanında Sunulan En İyi Uygulama’ kategorisinde ödüle layık görüldü.
Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Türkiye çapındaki belediyelerin cinsiyet eşitliğini sağlamaya dönük çalışmalarını ödüllendirdi. İsveç merkezli Olof Palme International Center iş birliğiyle organize edilen ve 389 proje başvurusunun yapıldığı ‘Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri’ programında, 13 kategoriden biri olan ‘Kadına Yönelik Şiddetle (KYŞ) Mücadele Alanında Sunulan En İyi Uygulama’ kategorisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı hizmetlerinden Otogar Danışma Merkezi Projesi ödüle layık görüldü. Ödülü, İstanbul Küçükçekmece’de gerçekleştirilen törende Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu teslim aldı.
Törende, Türkiye’nin sosyal demokrat belediyelerinin kentsel hizmetlerinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve özgürlük ilişkisinden hareketle kadınların toplumsal statülerini yükseltmek, korumak, ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak ve kadınların toplumun her alanında güçlenmesine destek olmak amacıyla sunulan en iyi uygulamalar, kategorilerine göre değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir