8 Aralık 2022

Mersin’de yeni yollar açılıyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM BAKIM VE ONARIM DAİRESİ EKİPLERİ, KENTİN İHTİYACI DOĞRULTUSUNDA YENİ YOL AÇMA ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİRKEN, BİR YANDAN DA MEVCUT YOLLARI YENİLEME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. YENİ KONUTLAŞAN BÖLGELERDE YOL AÇMA ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRAN EKİPLER, YENİŞEHİR İLÇESİNDE BİRÇOK NOKTADA YOL AÇMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, kentin ihtiyacı doğrultusunda yeni yol açma çalışmaları gerçekleştirirken, bir yandan da mevcut yolları yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, kentin ihtiyacı doğrultusunda yeni yol açma çalışmaları gerçekleştirirken, bir yandan da mevcut yolları yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
Özellikle yeni konutlaşan bölgelerde ihtiyacı karşılamak üzere yeni yol açma çalışmaları gerçekleştiren ekipler, Yenişehir ilçesi 50. Yıl Mahallesi’nde 300 metre uzunluğunda yeni yol açtı. Bunun yanı sıra ekipler, Deniz Mahallesi 38. Caddede 350 metre uzunluğundaki yolda, gidiş geliş olmak üzere çift yönlü yeni yol açma, kaldırım ve asfalt çalışmalarını tamamladı. Yol altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, bordür ve kaldırım döşeme faaliyetlerini tamamlayan ekipler, zaman kaybetmeden sıcak asfalt serimine geçti.
Eş zamanlı olarak yol yenileme faaliyetlerini sürdüren ekipler, bir süredir çalışmaların devam ettiği Yenişehir ilçesi 26.Caddede de yol ve asfalt çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Asfalt ve kaldırım çalışmaları tamamlanan kısımlar trafiğe açılarak, vatandaşların hizmetine sunuldu. Yol yapım ekipleri, 26.Caddede ve daha bir çok noktada yol ve asfalt çalışmalarına plan ve program dahilinde devam edecek.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir