22 Eylül 2023

Toroslar EDAŞ Mersin’i bakım ve yatırımlarıyla aydınlattı

ÖNCÜ TEKNOLOJİLERİ VE İNSAN ODAKLI ÇALIŞMA ANLAYIŞIYLA HAREKET EDEN TOROSLAR EDAŞ, MERSİN'DE KESİNTİSİZ ELEKTRİK DAĞITIMI KAPSAMINDA 2022 YILININ İLK 9 AYINDA BAKIM, ONARIM VE YATIRIM HİZMETLERİNİ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRDÜ. (İHA/MERSİN-İHA) Öncü teknolojileri ve insan odaklı çalışma anlayışıyla hareket eden Toroslar EDAŞ, Mersin'de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.

Öncü teknolojileri ve insan odaklı çalışma anlayışıyla hareket eden Toroslar EDAŞ, Mersin’de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.
Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Toroslar EDAŞ, Mersin’de yılın ilk 9 ayında müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde önemli çalışmalara imza attı.
Yapılan açıklamaya göre şirket, Mersin’de hizmet verdiği 11 bin 551 trafo ve 42 bin 246 kilometre hat uzunluğunda yaklaşan kış koşullarında da sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü. Daha aydınlık bir Mersin için Akdeniz, Erdemli, Toroslar, Mezitli, Yenişehir, Tarsus, Çamlıyayla, Gülnar, Aydıncık, Silifke, Anamur, Bozyazı ve Mut’ ta 7 bin 693 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren şirket ekipleri, bölgede 77 pano ile 349 trafo ve 552 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 3 bin 507 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.
Şirket, sektörün değişen dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odağında sürdürmeye devam ediyor. Mersin’de hizmet verdiği 1 milyondan fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 177 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis eden şirket ekipleri, kentte 2 bin 313 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 153 elektrik panosu ve 58 trafo merkezi montajı da tamamlandı.
Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Toroslar EDAŞ 2022 yılının ilk 9 ayında koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.
Müşteri odaklı yaklaşımla 7/24 hizmet sunan şirketin, toroslaredas.com.tr, Toroslar 186 Mobil Uygulaması ve 186 numaralı Müşteri Hattı’ndan tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmaya devam ettiği belirtildi.
Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin Başkent EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, 2016 – 2020 yıllarını kapsayan son tarife döneminde Türkiye’deki dağıtım şirketi arasında en çok yatırım yapan şirketlerden biri oldu. Şirketin Mersin’de bakım ve yatırım çalışmalarının süreceği belirtildi.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir