8 Aralık 2022

LİMON AĞAÇLARINA KİM KIYDI?

MERSİN'DE LİMON AĞAÇLARININ KESİLMESİ TEPKİ ÇEKTİ MEZİTLİ İLÇESİNDE 15 DÖNÜMLÜK ARAZİDE EKİLİ OLAN YAKLAŞIK 600 LİMON AĞACININ KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ YA DA KİŞİLERCE KESİLMESİ, BAŞTA BELEDİYE BAŞKANI OLMAK ÜZERE BÖLGE HALKININ TEPKİSİNE NEDEN OLDU

600 limon ağacı kökten kesilmiş halde bulundu. Bu katliamın rant amaçlı olduğu ifade edildi.

Mersin’de Fatih Yalın’ın bahçesinde 7 yaşına ulaşmış 600 limon ağacı kökten kesilmiş halde bulundu.
Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Bazön köyünde Fatih Yalın’a ait limon bahçesindeki 600 ağaç, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kökünden kesildi. Yaklaşık 600 limon ağacının kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesilmesi, bölge halkının tepkisine neden oldu.
Bahçenin sahibi Fatih Yalın, “Yan bahçeye gelen komşumuz ağaçların kesili olduğunu fark edince arayıp haber verdi. Hemen bahçeye geldik. 600’den fazla ağacımızın neredeyse hepsi kesilmiş. Birkaç ağaç ayakta kalmış. Hangi vicdan bu ağaçlara kıyar?” dedi.
Arazisindeki limon ağaçları kökünden kesilen Yalın, jandarmaya başvuruda bulundu.
‘Mezitli’de orman arazileri bazı şahısların eline nasıl geçti?’
Bölge halkı ise sorumlularının bulunarak cezalandırılmasını istedi. Vatandaşlar, “Çok değerli bir arazi ve yanında orman alanı bulunuyor. Mezitli’nin değeri artıkça bu tür değerli arazilere rant amaçlı saldırıların artmasına yol açıyor” dediler.
Mersin Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz, Mezitli Muhtarlar Derneği Başkanı Bülent Ballı, Bozön Mahallesi Muhtarı Veli Göknur, belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinlerinin de katıldığı ziyarette, bir gece yüzlerce limon ağacının kesildiğini üzülerek gördüklerini ifade ederek, “Bu ağaç katliamını anlamak için Ege’de, Akdeniz’de ve her geçen gün değeri daha çok artan Mezitli’de orman arazilerinin nasıl bazı şahısların eline geçtiğini iyi bilmek gerekiyor. Bu noktaya nereden geldik. Ona bakmak gerekiyor. Bu ağaçları kimin kestiğinin bulunması gerekiyor” ifade edildi. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir