30 Kasım 2022

Mersin’de okullara rehberlik desteği

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYATA GEÇİRDİĞİ YENİ HİZMETİ İLE LGS ÖĞRENCİLERİNİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR. İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE İMZALADIĞI PROTOKOL ÇERÇEVESİNDE MERSİN GENELİNDE REHBER ÖĞRETMENİ OLMAYAN OKULLARA REHBERLİK ÖĞRETMENİ DESTEĞİ VERECEK OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÖĞRENCİLERİN SINAVA DAHA DONANIMLI GİRMESİNİ SAĞLAYACAK. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği yeni hizmeti ile LGS öğrencilerinin yanında olmaya devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde Mersin genelinde rehber öğretmeni olmayan okullara rehberlik öğretmeni desteği verecek olan Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin sınava daha donanımlı girmesini sağlayacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği yeni hizmeti ile LGS öğrencilerinin yanında olmaya devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde Mersin genelinde rehber öğretmeni olmayan okullara rehberlik öğretmeni desteği verecek olan Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin sınava daha donanımlı girmesini sağlayacak.
Rehber öğretmeni olmadığı için LGS hakkında daha az bilgisi olan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesinin rehber öğretmenleri sayesinde sınava dair her şeyi öğrenecek. Yeni başlatılan proje çerçevesinde rehberlik hizmetinin verildiği okullardan biri de, Tarsus’ta Öğretmenler Mahallesi’nde bulunan Eczacı Sabri Aydın Ortaokulu oldu. Eğitimin daha sağlam ilerleyebilmesi için veli, öğrenci ve okul üçlüsünün birlikteliğinin sağlam olması gerektiğini ifade eden Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, “Bizler okullarımıza destek olmak amacındayız. Tam da bu noktada Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz işbirliği protokolümüzde, rehber öğretmeni olmayan okullarımızda rehberlik hizmeti sunacağız. Bu rehberlik hizmetimizi de, kurs merkezlerimizde bulunan rehber öğretmenlerimiz yürütecek” dedi.
Protokol imzalandıktan sonra rehber öğretmenlerle bir araya gelerek, rehber öğretmeni olmayan okulları listelediklerini ve seminer çalışmaları için start verdilerini aktaran Karakuş, bu projenin tüm ilçelerde, rehber öğretmeni olmayan okullarda devam edeceğini belirterek, “Buradaki amacımız, öğrenci ve velilerimize rehberlik hizmetini, seminerlerini sunabilmek ve bu sayede eğitimde fırsat eşitliğini oluşturmak” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Eğitim Hizmetlerinde rehber öğretmen olarak görev yapan Yaren Kırat, proje çerçevesinde gerçekleştirdikleri ilk tanıtım seminerini anlatarak, “Bu projede rehberlik hizmeti alamayan okullara erişiyoruz ve öğrencilerimize rehberlik hizmeti sunuyoruz. Özellikle 8. sınıflara yönelik LGS tanıtımı ve motivasyon sunumu gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimi almak onların da hakkı” şeklinde konuştu.
8. sınıfa giden Mehmet Eren Yiğiter, verilen rehberlik hizmetini “LGS ile ilgili yeni bilgiler öğrendik. Kaç soru, kaç dakika olduğunu öğrendik” dedi.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir