10 Aralık 2022

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü hazırlık toplantısı yapıldı

Ülkemizde her yıl 11 Kasım “Mili Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanmaktadır. 11.11.2022 günü Mersin’de yapılacak olan çalışmalarla ilgili, Kamu Kurumlarının koordinasyonunu sağlamak amacıyla, Mersin Vali Yardımcısı Abdulhamit Erguvan Başkanlığı’nda toplantı düzenlendi. Erguvan, açılış konuşmasında,  Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın’a, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Bölge Müdürü Yalçın, Erguvan’ a kurum ve ormancılık faaliyetleriyle ilgili brifing verdi.
Bu yıl ki etkinlik kapsamında Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 9 Orman İşletme Müdürlüğü görev alanında 13 ilçede, 31 noktada, 31.000 adet fidan toprakla buluşturulacak. Dikim çalışmalarına bu tarihten sonra da devam edilecek ve yıl sonuna kadar 3 milyon 600 bin adet fidan toprakla buluşturulacak.
Etkinliğin zamanında ve sorunsuz olarak gerçekleştirilebilmesi için kamu kurumları, il milli eğitim müdürlükleri, belediyeler, askeri birlikler, ilgili kurumların yetkilileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantıda 11.11.2022 Milli Ağaçlandırma Günü yapılacak çalışmalar ile ilgili kararlar alındı.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir