8 Aralık 2022

Miniklerden Cumhuriyet Bayramı’nda coşkulu kutlama

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE MÜNİR ÖZKUL ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ'NDE EĞİTİM GÖREN MİNİKLER İÇİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 99'UNCU YILI DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLEDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesince Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezi'nde eğitim gören minikler için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesince Münir Özkul Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören minikler için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yılı dolayısıyla etkinlik düzenledi.
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde düzenlenen etkinlikte, Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezlerindeki minikler ile aileleri yer aldı. Şarkılar, danslar ve gösterilerle şenlenen miniklerin ellerindeki bayraklar, etkinlik sonuna kadar dalgalandı. Günler öncesinden etkinliğe hazırlanan miniklerin, kendi becerileri ile çizdikleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk resimleri ve Cumhuriyete ilişkin yazdıkları yorumları da kreş bahçesinde sergilendi.

“Cumhuriyet ışığında yolumuza devam ediyoruz”
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Çocuk Gelişim Merkezlerinin Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, “Cumhuriyetin 99’uncu yılını, Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezlerindeki miniklerimizle birlikte, uzun süredir sürdürdüğümüz hazırlıklarla kutluyoruz. Miniklerimizle Cumhuriyet haftası çerçevesinde Cumhuriyet’in bize getirdiği yenilikler, hayatımıza kattıkları hakkında etkinlikler yapmıştık. Bu etkinliklerin sergisi de oldu ve bu sergiyi inceliyor velilerimiz. Cumhuriyet ışığında yolumuza devam ediyoruz. Coşkumuz sürüyor” dedi.

“Atatürk bizim kalbimizde yaşıyor”
Bayram sevincini yaşayan minikler da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini ifade ettiler. Miniklerden Mehmet Can, “Güzeldi. Çok eğlendim. Etkinlik yapıyoruz. Ben Atatürk’ü çok seviyorum. Cumhuriyet demek özgürlük demek” derken, Cemre Akgül ise “Dansımızı yaptık. Şiirimizi okuduk. İstediğimiz her şeyi yaptık. Bugün çok eğlendim. Atatürk’ü de çok seviyorum. Atatürk bizim kalbimizde yaşıyor. Atatürk de bizi çok seviyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir