10 Aralık 2022

‘Projeleri Yürütüyoruz’ kısmında ‘kimlerin projeleri‘ yürüttüğünü biliyoruz..!’ ‘AYHAN KIZILTAN, 4 YILDIR MTSO BAŞKANI KENDİSİ DEĞİLMİŞ GİBİ DAVRANIYOR!’

MTSO Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel: “MTSO Başkanı Bay Kızıltan sosyal medyada yine inciler dökmüş! Söylenenlerin ikna edici, güven verici olmadığını, hatta komedi filmlerine senaryo olabilecek düzeyde olduğunu ifade etmeliyim. Ecek-acak-olacak, yapacağım-aydınlık günler gibi bir takım parlak cümleler! Sanki bu odayı dört yıl başkası yönetmiş de, beyefendi geldiğinde yapmayı düşündüğü hayallerini ifade ediyor..!”

NURDANE KARAKUŞ
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası -MTSO- Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel seçim çalışmaları öncesinde, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan’ın yaptığı açıklamalara karşı tepkilerini sürdürüyor.
“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diyen Orhan Kemal Yüksel, “Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde. MTSO Başkanı Bay Kızıltan sosyal medyada yine inciler dökmüş! Söylenenlerin ikna edici, güven verici olmadığını, hatta komedi filmlerine senaryo olabilecek düzeyde olduğunu ifade etmeliyim. Ecek-acak-olacak, yapacağım-aydınlık günler gibi bir takım parlak cümleler. Sanki bu odayı dört yıl başkası yönetmiş de, beyefendi geldiğinde yapmayı düşündüğü hayallerini ifade ediyor. Neymiş Kargıcak Turizm Projesi’nde arazi tahsisi aldık diyor. Devlet projesi olan her yatırımcıya arazi tahsisini zaten yapıyor. Önemli olan bu projenin zamanında hayata geçirilebilmesi kaldı ki, bu projenin içeriğinden meclis üyelerinin bir çoğunun haberi bile yok..!” dedi.
“ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI SİZE RAĞMEN AÇILIYOR!”
Mersin’i doğrudan ilgilendiren Sahil Bandı Otoyol Projesi’nin, liman ana konteyner sahasının Ayhan Kızıltan için bir şey ifade edip etmediğini merak ettiğini söyleyen Yüksel, “Tabanımızın taleplerini yetkili mercilere ilettik’ diyor. Akılda kalanları söyleyeyim. Çevre Şehircilik Bakanı’nın odaya gelip, muhatap bulamaması! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun geldiği gün, Mersin’in talepleri ve sorunları yerine, hariçten gazel okumanız! Bir de odayı ‘Sıra Gecesi’ne çevirmek..! Bay başkan siyaset üstü duruşundan söz ediyor. Nakliyeciler sitesinden bahsederken Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in desteğinden bahsediyorsunuz. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’ın gösterdiği çaba ve desteğini görmezlikten gelmeniz, ne kadar siyaset üstü olduğunuza bir örnektir! Aidatların dışında irtibatınızın olmadığı OSB’lere destek verdiğinizi söylüyorsunuz bunları bir anlatsanızda bizde bilsek. Çukurova Bölgesel Havalimanı size rağmen açılıyor. Bay Başkan’ın söylediklerinde hiç mi doğru bir şey yok diyebilirsiniz, o da var. Projeleri “Yürütüyoruz” kısmında kimlerin projeleri yürüttüğünü biliyoruz..!” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir