10 Aralık 2022

‘Buzlar çözülmeden’ oyunu Adana yolcusu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU'NUN SAHNELEDİĞİ VE SEYİRCİDEN BÜYÜK BEĞENİ TOPLAYAN 'BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN' OYUNU, ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 7.'Sİ DÜZENLENECEK OLAN 'ŞEHİR TİYATROLARI FESTİVALİ' ÇERÇEVESİNDE 22 EKİM'DE ADANALI TİYATROSEVERLERLE BULUŞACAK. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği ve seyirciden büyük beğeni toplayan 'Buzlar Çözülmeden' oyunu, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.'si düzenlenecek olan 'Şehir Tiyatroları Festivali' çerçevesinde 22 Ekim'de Adanalı tiyatroseverlerle buluşacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği ve seyirciden büyük beğeni toplayan ‘Buzlar Çözülmeden’ oyunu, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek olan ‘Şehir Tiyatroları Festivali’ çerçevesinde 22 Ekim’de Adanalı tiyatroseverlerle buluşacak.
Türkiye’nin yakın tarihinden bir kesitin trajikomik hikayelerini ve ülkenin panoramasını mizahi bir dille ele alan oyunda; 27 Mayıs darbesi sonrası yeni şekillenen ülke yapısı içinde yolsuzluk, sömürü ve yoksulluğun egemen olduğu ve zor kış koşulları nedeniyle yollarının kapanmasından dolayı dünyadan kopan bir kasabaya atanan kaymakamın öyküsü anlatılıyor.
Mersin Şehir Tiyatrosu oyuncu kadrosunun büyük bir çoğunluğunun sahnede olacağı ve Ocak 2022’de prömiyeri yapılan, Cevat Fehmi Başkut’un aynı adlı eserinden sahneye aktarılan ‘Buzlar Çözülmeden’ oyununun rejisör koltuğunda, Mersin Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak bulunuyor. 1 hafta boyunca devam edecek olan festivalde, 18 belediye şehir tiyatrosu sahne alacak.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir