30 Kasım 2022

‘Bedrettin Gündeş’in kameralar eşliğinde evi basılarak gözaltına alınması ve tutuklanması kabul edilemez’

NURDANE KARAKUŞ
Emek Partisi (EMEP) Mersin İl Örgütü, il binalarında Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik silahlı ve bombalı saldırının ardından basın açıklması gerçekleştirdi. HDP ve CHP’lilere yönelik yapılan operasyonlara tepki göster EMEP’in basın açıklamsını okuya Mersin İl Başkanı Yusuf Kaya, Mersin Polis evine yapılan provakatif saldırıda,1 polis memuru yaşamını yitirmiş, 1 polis memuru ve 3 sivil yaralanmıştır. Bu saldırıyı kınıyoruz.” dedi.
“İktidarı sağlama alma hedefleniyor”
Bu tür terör eylemlerinin dün olduğu gibi bugün de işçiye, emekçiye, halka bir faydası olmayacağını ve demokrasi mücadelesine de ket vurduğunu belirten Kaya, “ Tek adam yönetimi, bu provakatif terör saldırısından muhalefeti suçlayarak siyasi fayda sağlamanın hesabını yapmaktadır. Bu tür eylemlere seçim sürecinde de başvurulabileceğini başta 7 Haziran-1 Kasım dönemi dahil geçmiş deneyimlerden biliyoruz. Bu yöntemler dün tutmadı, bugün de tutmayacaktır. Son dönemlerde, iktidar yetkilileri tarafından kendisi gibi düşünmeyen bütün toplumsal kesimler, ”terörist”, “hain” ve dış güçlerin payandası” gibi vasıflar yakıştırılarak hedef gösterilmekte, toplum arasındaki kamplaşma ve kutuplaştırma derinleştirilerek iktidarını sağlama alma hedeflenmektedir. Çağrıldığında ifadeye gelebilecek olan ve Mersin kamuoyunca tanınan. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş’in kameralar eşliğinde evi basılarak gözaltına alınması ve tutuklanması anlaşılır değildir ve kabul edilemez.” şeklinde konuştu.
“Bir kaos planı devreye sokulmak isteniyorsa bilinsin ki Mersin halkı buna izin vermeyecek”
Özellikle belediyelerde çalışan işçi ve emekçilerin basın yoluyla “terör” ile irtibatlandırılarak muhalif belediyeler zapturapt altına alınmaya çalışılırken, işçi ve emekçilerin de ekmeğine de göz konulduğunu vurgulayan Kaya, “Anlaşılan o ki; seçim hesaplarını kutuplaştırma üzerinden yapan AKP iktidarı, önümüzdeki süreçte HDP’yi kriminalize ederken CHP’li belediyeleri de çalışamaz hale getirme çabasını bu yöntemlerle hayata geçirmek istemektedir. İlimizde yaşanan provakasyon ortamını fırsata çevirerek, Mersin Büyükşehir Belediyesine yönelik algı operasyonu yaratıp, yeni bir kaos planı devreye sokulmak isteniyorsa; bilinsin ki demokrasi güçleri ve Mersin halkı buna izin vermeyecektir. İşsizlik, yoksulluk, zamlar ve geleceksizlik dışında iktidarın, Türkiye halkına vereceği bir şey kalmamıştır. Seçim sürecine girilirken, yeniden sahnelenmek istenen 7 Haziran – 1 Kasım 2015 süreci, işçi ve emekçilerin birleşik ve ortak mücadelesiyle boşa çıkarılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir