22 Eylül 2023

Tarsus Şelale Bulvarı yenilendi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİNCE, DOĞAL GÜZELLİĞİ İLE CAZİBE MERKEZİ OLAN VE HER YIL YURT İÇİ VE DIŞINDAN BİNLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLAYAN TARSUS ŞELALESİNE ULAŞIMI SAĞLAYAN ŞELALE BULVARININ TAMAMEN YENİLENDİĞİ BİLDİRİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, doğal güzelliği ile cazibe merkezi olan ve her yıl yurt içi ve dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Tarsus Şelalesine ulaşımı sağlayan Şelale Bulvarının tamamen yenilendiği bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, doğal güzelliği ile cazibe merkezi olan ve her yıl yurt içi ve dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Tarsus Şelalesine ulaşımı sağlayan Şelale Bulvarının tamamen yenilendiği bildirildi.
Çağlayan Mahallesi sınırlarında yer alan Şelale Bulvarında bozuk zemin, freze makinası kullanılarak Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kazındı. Ulaşımda aksama yaşanmaması için bulvar üzerinde kademeli şekilde çalışma yapan ekipler, caddenin yaklaşık 900 metrelik kısmını freze makinası vasıtasıyla kazıyıp, ardından PMT serimi, binder ve aşınma kat asfalt serim çalışmasını uyguladı.
Mimar Sinan Bulvarı’nda da çalışma gerçekleştirildi
Tarsus merkez Kemalpaşa Mahallesi ile Tozkoparan Mahallesi’nin sınırını oluşturan ve kent merkezinden eski Ankara yoluna bağlantıyı sağlayan Mimar Sinan Bulvarı’nın bir bölümünde de çalışma gerçekleştirildi.
Tarsus Mimar Sinan Bulvarı üzerinde altyapı kazıları nedeniyle oldukça bozulan 550 metre uzunluğundaki bölüm, yine freze makinasıyla kazınarak sıcak asfaltla yeniden kaplandı. Bulvar üzerinde ayrıca 350 metre kısmi kaplama ile iyileştirme işlemi uygulandı.
“Çok işlek bir yol”
Çağlayan Mahallesi Muhtarı Mehmet Faruk Yorgun, Şelale Caddesinde yapılan yenileme çalışmasından memnun olduklarını belirterek, “Emeği geçen herkese, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e ve çalışan tüm ekibe çok teşekkür ederim. Gerçekten yolumuz çok güzel yapıldı. Zaten işlek bir yol. Tarihi eserimiz şelaleye bağlayan, Ankara yolu üzerinden şehir içerine geçen işlek bir caddemiz burası” dedi.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir