3 Ekim 2022

Mersin’deki orman yangını, küle dönen bölge havadan görüntülendi

MERSİN'DEKİ ORMAN YANGINI, KÜLE DÖNEN BÖLGE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ MERSİN'DE ÖNCEKİ GÜN ÇIKAN HAVADAN VE KARADAN SÜREN 29 SAAT MÜDAHALENİN ARDINDAN KONTROL ALTINA ALINIP SÖNDÜRÜLEN BİN 500 HEKTAR ALANIN ZARA GÖRDÜĞÜ YANGIN DA KÜLE DÖNEN BÖLGE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ YANGININ BAŞLANGIÇ NOKTASI GÜLNAR İLÇESİ BÜYÜKECELİ MAHALLESİ'NE ENERJİ VERİLİRKEN, VATANDAŞLARDA EVLERİNE DÖNDÜ

Mersin’de önceki gün çıkan havadan ve karadan süren 29 saat müdahalenin ardından kontrol altına alınıp söndürülen bin 500 hektar alanın zara gördüğü yangın da küle dönen bölge havadan görüntülendi. Yangının başlangıç noktası Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi’ne enerji verilirken, vatandaşlar da evlerine döndü.
Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkiinde önceki sabah çıkan orman yangını 29 helikopter, 11 uçak, 138 arazöz, 15 dozer, 25 TOMA ve 850 personel ile havadan ve karadan yürütülen çalışmalarla 29 saat sonra kontrol altına alınıp söndürüldü. Bin 500 hektar alanın zarar gördüğü yangının kontrol altına alınmasıyla birlikte soğutma çalışmaları bugün sabaha kadar sürdü. Çalışmalar kapsamında tamamen yangının söndürüldüğü Büyükeceli Mahallesi’ne enerji verilirken vatandaşlarda evlerine döndü.
Metruk bir bina ile bazı ev eklentilerinin zarar gördüğü yangından etkilenen 25 kişiden 17’si hastanelerden taburcu edilirken 8’inin tedavisinin ise sürdüğü 1’inin durumumun ağır olduğu belirtildi.
Devletin tüm imkanları ile bölgeye geldiğini aktaran vatandaşlar, kendilerinin geçim kaynağı olan bahçe ve ağaçlarının zarar gördüğünü belirterek destek verilmesini istedi.   (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir