4 Ekim 2022

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN MERSİN HALCİLER DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

NURDANE KARAKUŞ
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Toptancı ve Sebze Meyve Hal Kompleksi içerisinde bulunan Mersin Halciler Derneği’ni ziyaret ederek toplantı gerçekleştirdi.
Mersin Halciler Derneği binasına gelişinde, Dernek Başkanı Münir Şen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Pehlivan, daha sonra toplantı salonuna geçerek; Toroslar Kaymakamı ve Akdeniz Kaymakam Vekili İbrahim Çenet, Mersin Ticaret İl Müdür Vekili Hüseyin Güçlü, Mersin Sevkiyatçılar Dernek Başkanı Hüseyin Timurtaş, Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Mersin Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz ve Halciler Derneği yönetim kurulu üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi. Başkan Münir Şen’in dernek tarafından yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgiler verdiği toplantıda bitkisel üretim ve pazarlama süreçlerine ilişkin çeşitli konularda değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulunuldu.
TURUNÇGİL KONSEYİ İLE ULUSLARARASI TURUNÇGİL KONGRESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, 06-11 Kasım 2022 tarihleri arasında Türkiye ve Mersin’de ilk kez yapılacak olan ‘Uluslararası Turunçgil Kongresi’ hazırlıklarına yönelik Ulusal Turunçgil Konseyi Başkan Vekili Kemal Kaçmaz ve beraberindeki heyet ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Turunçgil dünyasının en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen, ilki 1968’de Amerika Bileşik Devletleri’nde yapılan ve her 4 yılda bir dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen “Uluslararası Turunçgil Kongresi” Türkiye’de ve Mersin İlimizde ilk kez düzenlenecek. Tüm dünyadan danışman, üretici ve bilim insanlarının katılacağı ‘Uluslararası Turunçgil Kongresi’ne yaklaşık 60 ülkeden 2 bin 500’e yakın katılımcı bekleniyor. Turunçgil ürünlerine ilişkin olarak 1000’in üzerinde sunumun yapılması, teknik gezilerin düzenlenmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir