25 Eylül 2022

‘Mersin’in sorunlarıyla ilgilenmek yerine, kentin huzurunu ve barışını bozacak girişimlerde bulunanları kınıyoruz’

NURDANE KARAKUŞ
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Cumhur İttifakı’nın Mersin’deki temsilcilerinin Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik karalama kampanyası yapıldığı iddiasıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kamuoyu’nun Cumhur İttifakı’nın bir milletvekili ve il başkanlarının açıklamalarıyla meşgul edildiğini söyleyen Aktay, “CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleriyle ilgili siyasi kurgu dolu ve asıl amacı algı operasyonu olan bu açıklamalarla ilgili gerçek bilgileri kamuoyuyla paylaşma gereği duyulmuştur. AKP siyasetinde 20 yıldır değişmeyen bir kural vardır. Bu kural, iktidarın ne zaman yeni pislikleri ortalığa dökülse hemen Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle yan yana gösterme çabasıdır.  Bu öyle zavallı, öyle pespaye bir çabadır ki; gün gelir patates soğan üreticilerini, gün gelir kebapçıları, gün gelir yurt bulamayan üniversite öğrencilerini terörist ilan eder ve Cumhuriyet Halk Partisi’yle ilişkili teröristler gibi göstermeye çalışırlar. Cumhur İttifakı yöneticileri de bu zavallı, bu pespaye dille siyaset yapmayı marifet sayar.  Sadece, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları bile bu çarpık zihniyetin terör konusunda nasıl iki yüzlü davrandığını göstermeye yeter de artar bile!” dedi.
“Bu tür yalanlarla ve iftiralarla hiç kimse bir yere varamayacak”
İçişleri Bakanı’nın açıklamalarını kendilerine kılavuz edinen, milletvekili ve il başkanlarının kılavuzlukla ilgili atasözleri hakkında yeterince bilgileri olduğunu uman Aktay, “Umarım, bu atasözlerinden ders almaları gerektiğini bir an evvel idrak ederler. Ama biz bu uydurma senaryolarla, tehditlerle neyi amaçladıklarını aslında çok iyi biliyoruz.  31 Mart 2019 seçimi öncesinde ve sonrasında başlayan ve halen hukuksuz bir şekilde devam ettirilen her türlü girişim ve hamlelere, belediyelerimize yönelik tüm engellemelere rağmen başta büyükşehir belediyemiz ve başkanımız olmak üzere tüm belediye başkanlarımız halkımıza hizmet için gece gündüz çalışmaktadır. Güneşin balçıkla sıvanamayacağı gibi, bu tür yalanlarla ve iftiralarla hiç kimse bir yere varamayacaktır. Bu iftiralar; belediye başkanlarımıza, belediyelerimize bulaşmayacaktır! Başkanımız Vahap Seçer başta olmak üzere, tüm Belediyelerimizin, başkanlarımızın ve göreve aldıkları personelin alnı açık, başı diktir! Bir milletvekilinin soru önergesine karşılık, İçişleri Bakanı’nın 5 ay sonra verdiği cevap; son derece muğlak, tarihi ve dönemi belirsiz, kimi ve hangi belediyeleri kastettiği bile belli olmayan, hukuki dayanaktan yoksun, algı oluşturmaya yönelik ifadeler içermektedir. Bu ifadeler üzerinden iftira atmak ve algı operasyonu yürütmek ancak söyleyecek başka sözü kalmamış, tükenmiş ve çaresiz kalmış Cumhur İttifakı iktidarına yakışır. Mersin Büyükşehir Belediyemizde, Başkanımız Vahap Seçer döneminde terör suçu iddiasıyla tutuklanmış ve yasalara aykırı olarak işe başlatılan bir personel dahi yoktur. Ancak yine de unutulmasın ki, terör bağlantılı kişi ya da kişiler halen kamu kurumlarında iş buluyor ise bunun sorumlusu belediyelerimiz ve başkanlarımız değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nın kendisidir.” şeklinde konuştu.
“Ne yaparsanız yapın, başaramayacaksınız!”
Adli sicil kaydı dışındaki kişiye ait bilgiler istihbari nitelikte olup belediyelerde bulunmayacağını ifade eden Aktay, “Cumhur İttifakı; artık dedikoduyla, iftirayla, yalanla iş yapmak yerine varsa elindeki bilgi ve belgeleri derhal ilgili kurumlarla paylaşmalı ve gereği yapılmalıdır.  Bizler tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak, haksız her türlü girişiminin karşısında olmak ve Mersin’in hakkını korumak için tüm milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız ve parti örgütümüz, partililerimizle birlikte belediye başkanlarımızın arkasındayız, destekçisiyiz. İddia sahibi milletvekili ve Cumhur İttifakı il başkanlarının, Mersin’in yıllardır beklediği ve yapılmayan yatırımlara ve hizmetlere odaklanmak yerine, yalan ve iftiralarla gündemi değiştirmeye çalışmaları ibret vericidir. Mersin’in sorunlarıyla ilgilenmek yerine, kentimizin huzurunu ve barışını bozacak girişimlerde bulunanları kınıyoruz! Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, adaletin tecellisi için üstümüze düşen ne görev varsa, yapmaya hazırız. Ama terör kavramının içini boşaltıp, siyasi bir rant malzemesi haline getirenlerin… Büyük bir hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet şebekesinin tam ortasında yer alanların… Fotoğraf albümü “adi suçlular kataloğu” gibi olanların Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve partimizin belediyelerini herhangi bir suçla ya da suçlularla bağlantılıymış gibi göstermesine seyirci kalmayız. Böyle bir hadsizliğe, böyle bir izansızlığa geçit vermeyiz. Başta, Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer olmak üzere, tüm CHP’li belediye başkanlarımızın başarılı çalışmaları ve Mersinlilerin Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik artan ilgisi ve desteği nedeniyle gördüğünüz kâbusları gayet iyi biliyoruz. Ne yaparsanız yapın, başaramayacaksınız! Önümüzdeki seçimleri saray rejimi ya da bir avuç saraylı değil, cumhuriyet kazanacak, halk kazanacak.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir