25 Eylül 2022

Mersin’de yol çalışması

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM BAKIM VE ONARIM DAİRESİ, ASFALT PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALARINA DEVMA EDİYOR. KENT MERKEZİNDE BİRÇOK NOKTADA ÇALIŞMA YAPAN EKİPLER, KIRSAL YOLLARDA DA ÇALIŞMALARINI YOĞUN OLARAK SÜRDÜRÜYOR. EKİPLER, TOROSLAR İLÇESİ ARSLANKÖY MAHALLESİNİN BAŞPINAR, BEŞİKTAŞ, YILDIZ CADDELERİ İLE ATLILAR/ALANYALI GRUP YOLLARINI YENİLEDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, asfalt programı çerçevesinde çalışmalarına devma ediyor. Kent merkezinde birçok noktada çalışma yapan ekipler, kırsal yollarda da çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor. Ekipler, Toroslar ilçesi Arslanköy Mahallesinin Başpınar, Beşiktaş, Yıldız Caddeleri ile Atlılar/Alanyalı grup yollarını yeniledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, asfalt programı çerçevesinde çalışmalarına devma ediyor. Kent merkezinde birçok noktada çalışma yapan ekipler, kırsal yollarda da çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor. Ekipler, Toroslar ilçesi Arslanköy Mahallesinin Başpınar, Beşiktaş, Yıldız Caddeleri ile Atlılar/Alanyalı grup yollarını yeniledi.
Çalışmalar çerçevesinde ekipler, Toroslar ilçesi Arslanköy Mahallesi Başpınar Caddesi’nde 3 bin 700 metre, Beşiktaş Caddesi’nde 800 metre, Yıldız Caddesi’nde 600 metre olmak üzere toplam 5 bin 100 metre uzunluğundaki yolda, sathi asfalt kaplama çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Atlılar/Alanyalı grup yolunda ise 7 bin 800 metre uzunluğundaki yolda, çift kat sathi çalışma gerçekleştirdi. Toplamda 12 bin 900 metre uzunluğundaki yol asfaltlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu. Kırsaldaki birçok noktada yolların altyapı ve üstyapı iyileştirmelerini sürdüren ve farklı ilçelerde de yol yapım faaliyetlerine devam eden yol yapım ekipleri, asfalt temel hazırlığının ardından sathi kaplama asfalt çalışmalarını gerçekleştiriyor. Zemin hazırlığının tamamlanmasının ardından ekipler, yolların sathi asfalt çalışmalarını yaparak, vatandaşların daha rahat ulaşım sağlamalarını hedefliyor.   (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir