30 Eylül 2022

‘İNŞALLAH SEZON SONUNDA DA BU MEYDANDA ŞAMPİYONLUĞU KUTLARIZ’

Türk futbolunun köklü takımlarından biri olan Yeni Mersin İdman Yurdu Futbol A.Ş.’nin 97. kuruluş yıl dönümü kutlamaları Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda Vali Ali Hamza Pehlivan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
1925 yılında ‘Mersin Talim Yurdu Spor Kulübü’ adıyla kurulan Yeni Mersin İdman Yurdu Futbol A.Ş.’nin 97. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama programına, Vali Ali Hamza Pehlivan ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda taraftar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda, yaptığı konuşmasında Mersin İdman Yurdu Futbol Kulübü’nün 97. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlayan Vali Pehlivan, kulübün nice başarılara imza atmasını diledi.
Vali Pehlivan, “Mersin İdman Yurdu’nun dünden bugüne hikayesi, başarıları ve takıma gönül vermiş hemşerilerimizin hatıraları hepimizi etkilemiştir.  Göreve başladıktan sonra ilk ziyaret ettiğim yerlerden biri de Mersin İdman Yurdu’nun Müzesi oldu. Daha sonra da Hacı Bayram Birinci’nin Lokalini ziyaret ettik. Mersin İdman Yurdu; sadece Mersin’de yaşayanlar için değil ülkemizde de başarılarıyla herkesin hafızasında yer edinmiş, ilimizde de insanların buluşma ve kaynaşma noktası olmuştur. Özellikle bugün farklı bir heyecanı yaşıyoruz. İnşallah takımımızın 3 yıl sonra bir asırlık olmasını kutlayacağız. Yeni bir heyecanla, yeni bir başlangıç yapan takımımızın bu sene ipi göğüsleyerek yeni başarılar elde edeceğine inanıyorum. Birlik beraberlik içerisinde omuz omuza kenetlendiğimiz sürece bu durum futbolculara ve yönetime yansıyarak başarıyı da arkasından getirecektir. Çünkü Mersin; ticareti, sanayisi, tarımı ve turizmi ile ülkemizin önde gelen illeri arasında yer alarak sahip olduğu modern tesisleri ve köklü kulüpleri ile aynı zamanda bir spor kenti olma kimliğini de gururla taşımaktadır. Mersinimizde bugün futboldan yüzmeye, atletizmden bocceye, basketboldan voleybola, jimnastikten tenise kadar sporun 60 branşında, 180 bine yakın lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Bu da gösteriyor ki, Mersin sporu seviyor. Özellikle de bir kitle sporu olan futbol, dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Mersin ilimizde de çok seviliyor. Mersin için futbol yeni bir branş değil, 1925 yılından beri var olmuş ve gönüllerde yer etmiş bir spordur.  Mersin İdman Yurdu’nun böyle gönülden bağlı ve tutkulu taraftarı olduğu sürece başarı da arkasından gelecektir. Bütün kurum ve kuruluşlarımızla biz de yanınızda olacağız. İnşallah sezon sonunda bu meydanda şampiyonluğu da hep birlikte kutlamak nasip olur.” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının sonunda Yeni Mersin İdman Yurdu’nun 97. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlayan Vali Pehlivan, teknik ekibe ve futbolculara başarılar diledi.Konuşmaların ardından kutlama programı verilen konser ile devam etti.
“MERSİN İDMAN YURDU’NA SİYASET ÜSTÜ BİR ANLAYIŞLA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de, “Biz Mersin’in spor kulübü Mersin İdman Yurdu’na, siyaset üstü bir anlayışla sahip çıkacağız. Doğum gününüz kutlu olsun. Nice yaşlara olsun. İnşallah bu sezon sonunda, yine burada bir kutlama yapacağız. Mersin İdman Yurdu’nun şampiyonluk kutlamasını yapacağız. İlle de Mersin İdman Yurdu” dedi.
Konuşmasına, Mersin İdman Yurdu’nun kuruluş yıldönümünü kutlayarak başlayan Başkan Seçer, “Mersin İdman Yurdu asırlık bir çınar. Üzüntülü yıllar yaşandı, ama bugün Mersin İdman Yurdu tekrar küllerinden doğuyor. Mersin İdman Yurdu’nun Mersin’e katacağı en önemli şey; Mersin’in huzuruna, birliğine, beraberliğine yapacağı katkıdır. Biz onun için spor diyoruz, onun için spor kulüplerimiz diyoruz, onun için Mersin İdman Yurdu diyoruz. Geçici bir kriz dönemi yaşandı. Sayın Metin Başkanın ve nezdinde tüm yönetim kurulu üyelerinin üstün çabalarıyla, Mersin İdman Yurdu’nun o güzel günlerine, başarıdan başarıya koşan günlerine yürümesinin formülü belli. Bu ilacın adı Mersin’in birliği, beraberliği, herkesin bu davaya, bu mücadeleye sahip çıkması” ifadelerini kullandı.
Mersin’in çeşitli zenginliklere sahip bir kent olduğunu belirten Başkan Seçer, “Mersin zengin bir kent, övünüyoruz. Limanımız, iş insanlarımız var, muazzam üreten bir kent. Kulüplerimizin desteklenmesi lazım. Geçmişten kaynaklanan hatalarımızı tekrar yapmamamız lazım. Mersin İdman Yurdu siyaset üstüdür. Hangi siyasi partiye mensup olursak olalım, Mersin’in spor kulübü Mersin İdman Yurdu’na siyaset üstü bir anlayışla sahip çıkacağız. Bunun sözünü de ben Büyükşehir Belediye Başkanınız olarak veriyorum. Bundan sonra tribünlerin dolmasını arzu ediyoruz. Bizler de orada olacağız. Başkanımızın daha iyi transferler yapmasına, biz de katkı vermeyi sürdüreceğiz” dedi.
Mersin İdman Yurdu Meydanı’na bazı eleştiriler aldıklarını da belirten Başkan Seçer, bu eleştirilere ilişkin şu açıklamayı yaptı:
“İçinde bulunduğumuz meydan, Mersin İdman Yurdu Meydanı. Mersin İdman Yurdu Meydanı’nın daha güzel bir şekilde olması lazım diye bana çok eleştiri geldi. Burası Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir park, ancak tahsis sorunu yüzünden Hilton’a kadar olan bölümde yenileme çalışmalarını yapamıyoruz. Ben Sayın Valimizi ziyaret ettiğimde de kendisine, kurumlardan ya da bakanlıklardan beklentilerimizi aktardım. Bu tahsis konusunu da o dosyanın içine koymuştum. Mersin İdman Yurdu ile ilgili yeni meydan projemiz de hazır. Mersin İdman Yurdu Meydanı ile Hilton arasında kalan bölümde yapacağımız yenileme çalışmalarında, yeni Mersin İdman Yurdu Meydanı’nı hayata geçirmeye buradan söz veriyorum. Tarsus’tan Anamur’a kadar değişik liglerde mücadele eden kulüplerimizle, Mersin’in ismini her platformda tanıtmak için gayretimizi sürdüreceğiz. Doğum gününüz kutlu olsun. Nice yaşlara olsun. İnşallah bu sezon sonunda, yine burada bir kutlama yapacağız. Mersin İdman Yurdu’nun şampiyonluk kutlamasını yapacağız. İlle de Mersin İdman Yurdu” şeklinde tamamladı.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir