Mersin’de parktaki heykel tahrip edildi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE, PARK VE BAHÇELER DAİRESİ PERSONELİ MERKEZ YENİŞEHİR İLÇESİNDEKİ KÜLTÜR PARK'TA RUTİN KONTROLLERİ SIRASINDA ADNAN MENDERES BULVARI HİLTON YAKINLARINDA YER ALAN MÜFİDE İLHAN HEYKELİNİN BAŞ VE İKİ EL KISMININ KOPARILARAK ÇALINDIĞINI FARK ETTİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin'de bir parkta yer alan ve Türkiye'de ilk kadın il belediye başkanı Müfide İlhan'ın anısına yapılan heykel, 4 ay arayla ikinci kez tahrip edildi.

Türkiye’de ilk kadın il belediye başkanı olan Müfide İlhan’ın anısına yapılan heykel, 4 ay arayla ikinci kez tahrip edildi.

Mersin’de bir parkta yer alan ve Türkiye’de ilk kadın il belediye başkanı Müfide İlhan’ın anısına yapılan heykel, 4 ay arayla ikinci kez tahrip edildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Dairesi personeli merkez Yenişehir ilçesindeki Kültür Park’ta rutin kontrolleri sırasında Adnan Menderes Bulvarı Hilton yakınlarında yer alan Müfide İlhan heykelinin baş ve iki el kısmının koparılarak çalındığını fark etti. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yapılan saldırı hakkında personel, emniyete suç duyurusunda bulundu.
“Müfide İlhan heykelinin restorasyonu en kısa zamanda gerçekleştirilecek”
Park ve Bahçeler Dairesinde Kültür Park saha sorumlusu olarak görev yapan ziraat yüksek mühendisi Kerem Açıkel, “26 Temmuz Salı günü sahadaki personelimizin rutin kontrollerinde, Adnan Menderes Bulvarı Hilton yakınlarındaki Müfide İlhan heykelinin baş kısmının ve iki el kısmının koparılarak çalındığı fark edildi. Bunun üzerine emniyete gerekli başvurularda bulunularak, hırsızlıkla ilgili hukuki süreç başlatıldı. 2 Mart 2022 tarihinde de yine aynı olayı yaşamıştık. O olayda da yine heykelin baş ve el kısımları çalınmıştı. Ancak hukuki süreç sonucu bunu yapan kişi yakalanmıştı” dedi.
Bugün aynı şeyin yine yaşandığını kaydeden Açıkel, “Bu olayla da ilgili hukuki süreci başlattık ve yakından takip edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda daha duyarlı olmalarını ve bu tür olayları fark etmeleri veya görmeleri halinde anında parktaki personele bildirmelerini rica ediyoruz. Heykelin en kısa zamanda restorasyonunu gerçekleştireceğiz. Arkadaşlarımız bugün heykelle ilgili çalışmaya başladılar. Heykeli en kısa zamanda eski haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir