Mersin’deki kurs merkezlerinde öğrenim desteği alan öğrencilerden büyük başarı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN 9 LGS KURS MERKEZİ, 25 TEMMUZ'DA AÇIKLANAN SINAV SONUÇLARIYLA BAŞARISINI ORTAYA KOYDU. KURS MERKEZLERİNDE ÖĞRENİM DESTEĞİ SAĞLANAN 573 ÖĞRENCİ, DÖNEM BOYUNCA UZMAN EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE SINAVA HAZIRLANDI. YOĞUN VE DOĞRU BİR ÇALIŞMANIN ARDINDAN GİRİLEN SINAV SONRASI AÇIKLANAN LGS SONUÇLARIYLA, 102 ÖĞRENCİ YÜKSEK BAŞARI GÖSTERDİ. NİTELİKLİ OKULLARA GİRMEYE HAK KAZANAN 102 ÖĞRENİCİNİN 41'İ FEN LİSESİ, 57'Sİ ANADOLU LİSESİ VE 4'Ü DE SOSYAL BİLİMLER LİSESİNE YERLEŞTİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren 9 LGS kurs merkezi, 25 Temmuz'da açıklanan sınav sonuçlarıyla başarısını ortaya koydu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren 9 LGS kurs merkezi, 25 Temmuz’da açıklanan sınav sonuçlarıyla başarısını ortaya koydu.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kurs merkezlerinde öğrenim desteği sağlanan 573 öğrenci, dönem boyunca uzman eğitmenler eşliğinde sınava hazırlandı. Yoğun ve doğru bir çalışmanın ardından girilen sınav sonrası açıklanan LGS sonuçlarıyla, 102 öğrenci yüksek başarı gösterdi. Nitelikli okullara girmeye hak kazanan 102 öğrenicinin 41’i fen lisesi, 57’si anadolu lisesi ve 4’ü de sosyal bilimler lisesine yerleşti.
Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri Müdürü Cem Karakuş, “9 LGS kurs merkezimizde 573 öğrencimizle 1 yıl boyunca sınavlara hazırlandık. 41 öğrencimizle fen lisesini kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 57 öğrencimiz nitelikli anadolu lisesini, 4 öğrencimiz de sosyal bilimler lisesini kazanarak bizleri çok mutlu ettiler” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde her geçen yıl, bir önceki yıldan daha başarılı olmayı hedeflediklerini kaydeden Karakuş, “Branşlarında profesyonel eğitim kadromuzla, şimdiden gelecek yıla hazırlanmaya başladık. Her yıl geçen yıldan daha büyük başarı göstermek için, elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Öğrencilerimize desteğimiz de her geçen yıl daha da artarak devam edecektir. Eğitim ve öğretimi destekliyoruz. LGS kurs merkezimizdeki hizmetlerimiz burada sonlanmıyor. Asıl amacımız, ilerleyen süreçte çocuklarımıza üniversiteyi kazandırmak. Bundan sonraki süreçte de, onları ücretsiz bir şekilde üniversiteye hazırlık aşamasında desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir