‘ÇALIŞMAYAN MOBESE BUGÜN ÇALIŞTI!’

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN 'AĞAÇ' AÇIKLAMASI

ARZU ÖZER
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2022 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi, Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. AK Partili Meclis Üyesi Zafer Şahin Özturan Adnan Menderes Bulvarı sahilindeki Özgecan Aslan Meydanı’nda bulunan yarım asırlık kauçuk ağacının matkapla delinerek yabancı madde enjekte edilmesini meclise taşıyarak Başkan Seçer’den açıklama yapmasını istedi.
“Ortada bir provokasyon,
çamur atma var”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer göreve geldiği günden itibaren yeşile, ağaca hassasiyetini dile getirerek, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye bir söz vardır. Orada zarar gören, gördüğü iddia edilen bir kimyasalla farklı etmenlerle falanca, filanca şahıslar filanca gerekçe ile ortada bir provokasyon, çamur atma, bir istismar ya da siyasi itibar suikastı onlara  girmek istemiyorum kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Ben tüm parklarda İsrail kavçuğu değil,  çınar ağacından anolyaya ağacına kadar ve basit bir çime kadar ben yeşil hassasiyeti olan bir belediye başkanıyım. Ben yeşil Mersin projesini başlattım, ilk fidanı diktim. 700 bin fidan dikmeyi hedeflettim bu yılın sonun kadar. Ben Akasya’dan Çınar ağacı’hna kadar fidan diktiren bir başkanım.  Dolayısıyla bizim üzerimize ağaç sevgisi, yeşil hassasiyeti üzerinden bizim üzerimize geldiği anda vicdanlar sızlar.” dedi.
“Yapılan saldırılar bundan sonra aynı hassasiyetle takip edilsin”
Kentin belediye başkanı olarak bu konuyla ilgili ulusal televizyonlarda daha kenidsinin o görüntüleri görmeden kimlerin o görüntüleri gönderdiğini kamuoyunun takdirine bıraktığını ifade eden Seçer, “Bütün Türkiye’de yıpratılan Vahap Seçer olsa da Mersin’in imajına darbe vurulduğunu düşünmenizi istiyorum. Bu kadar küçük düşünülmemeli. Oradaki ağacı yaşatmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İdari soruşturmayı imzaladım açıldı, adli soruşturma devam ediyor. Ancak Büyükşehir Belediyesi görevlisinin valilik izni olmadan gece yarısı evinden alınması hukuk dışıdır. Bu hukuk dışı tavırları sizin başınıza gelirse daha iyi anlarsınız. Kültür Park’taki Özgecan Aslan’ın resimlerinden grafitilere, WC’lere kadar defaatle zarar verildi. bugüne kadar çalışmayan mobeseler bugün çalıştı. Ben mutlu oluyorum. Bir müştemilata, bir tesise, çiçeğe yapılan saldırı bundan sonra aynı hassasiyetle takip edilsin, mobeseler ile tespit edilsin. Ortada bir suç var ise faili kimse idaremde gereğini yapar, sonuna kadar gider. Siyasi kazanımlar için şehrin imajını feda etmeyiniz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir