‘Bir millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gururunu yaşadık’

ARZU ÖZER
Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Bundan 6. yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır. 15 Temmuz’da bir millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gurur ve mutluluğunu yaşadık. Türk Milleti Vatan, millet, istiklal ve istikbal tehlikeye düştüğünde birlik ve beraberliği sağlayarak nasıl tek bir yürek olunabileceğinin bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.” dedi.
“Milletimiz bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koydu”
15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye ve büyük Türk milleti olduğunu söyleyen Demir, “Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Vatansever milletimiz bu aziz vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya emsali görülmemiş bir biçimde bir kez daha haykırmıştır. Üzerimizde hain emelleri olan yapılanmalar, ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı yaratmak isteyerek, bu milletin bağımsızlığına, demokrasisine göz dikmişlerdi. Fakat biz, millet olarak el ele vererek köprülere, hava alanlarına, açık meydanlara koşarak, bayrağımıza sahip çıktık.  Tarihimizde defalarca ortaya çıkardığımız o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden gösterdik. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve Mehmetçiğimiz bizim göz bebeğimizdir. Bu bağlamda 15 Temmuz darbe girişimi başta olmak üzere, Ülkemizin aydınlık geleceği uğruna, Vatan aşkıyla canını hiçe sayan Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının onların bize emaneti olduğu gerçeğinden hareketle daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, ’15 Temmuz Demokrasi Zaferimizi’ en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.
15 Temmuz Mersin’de
çeşitli etkinliklerle kutlandı
15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6. Yılında, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek bu şuurun canlı tutulması amacıyla tüm ülkede olduğu gibi Mersin’de de 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 6. Yılı etkinlikleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen edilen sportif etkinliklerle kutlandı.
Mersin Valiliği koordinesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ilgili federasyonların İl temsilcilikleriyle gerçekleştirilecek sportif etkinlikler; atıcılık, atletizm, boks, bilardo, cimnastik eskrim, hentbol, hokey, kickboks, oryantiring, tenis ve wushu olmak üzere  12 farklı branşta yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir