‘MERSİN DE BARCELONA GİBİ OLABİLİR’

“Barcelona’nın, Mersin’de de olması için, hep örnek gösterilen mükemmel tasarımla inşa edilmiş güzel plajları, İspanya’dan sonra Türkiye’de de Mersin’de hayata geçebilir.”

Haber / MUSTAFA ÖZCAN

Mersinli Duayen Mimar Abdullah Yılmaz Mersin’in önemli bir turizm şehri olabilmesi için Mersinlilerin doğru tercihlerde bulunması gerektiğini söyledi.
Mimar Yılmaz, Mersin’in önümüzdeki yerel seçimlerde tercihini, vizyon ve misyon sahibi, Dünya Kenti Mersin’i oluşturacak kapasite ve bilgi birikimine, kentlilik bilincine sahip kişilerden yana kullanırsa hayallerinin gerçek olabileceğini söyledi.
Abdullah Yılmaz, “Barcelona’nın, Mersin’de de olması için, hep örnek gösterilen mükemmel tasarımla inşa edilmiş güzel plajları, İspanya’dan sonra Türkiye’de Mersin de hayata geçebilir. İşinin ehli insanların yönetiminde Mersin’e turizm kenti kimliği kazandıracak benzer bir kıyı düzenleme çalışması yapılabilir. Kentimizde büyük bir turizm rantı oluşturulabilinir. Yeter ki doğru tercih yapılsın.” dedi.
“YETER Kİ YÖNETİCİLER BETON ODAKLI OLMASIN!”
Yerel yöneticilerin işinin erbabı olması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, “Büyük masraflar yaparak seçildikleri geçici makamlarını ticari bir şirketin yönetim kurulu başkan odası olarak görmesin. Şehir planları insan odaklı olsun, araç odaklı, beton odaklı olmasın! Kişisel taleplere uygun kişisel rant için değil, kamu yararı için yapılsın. Emin olun Mersin’de çok daha güzel  yaşam alanlarına sahip olabiliriz. Lütfen Mersin’in her an insana mezar olabilecek, süslenmiş ama içi boş, ayakta durmakta zorlanan beton kulelerden oluşan ormana dönüşmesine seyirci kalmayınız. Süreç hızla devam ediyor. Mersin’e, geleceğinize sahip çıkınız.” şeklinde konuştu.
“BİSİKLET ŞEHRİ AMSTERDAM”
Amsterdam’ın akıllı şehir olmasından da söz eden Mimar Yılmaz, “Etkili düşük teknoloji yüksek teknolojiden daha akıllıdır ve bu yüzden tüm akıllı şehirler bir bisiklet şehridir. Amsterdam dünyanın en akıllı şehirlerinden biridir. O kadar çok akıllı nitelikleri vardır ki göz ardı edilemez. Önce akıllı, sürdürülebilir kent planları oluşturacaksınız. Planları oluştururken halkın katılımcılığını sağlayacaksınız, sağlamadan başarılı olamayacağınızın bilincinde olacaksınız.!” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir