‘Öğretmenlerimizin her alanda kendilerini geliştirmeleri çok önemli’

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesi’nde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Can Ekmen’in katılımlarıyla gerçekleştirilen “Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Semineri”nin açılış programına katıldı.
Programda söz alan Adem Koca, “Öğretmenlerimizin her alanda kendilerini geliştirmeleri ve mesleki yeterliliklerini artırmaları; ülkemizin kalkınması, evlatlarımızın geleceğe emin adımlarla yürümeleri, vatandaşlarımızın çocuklarını biz eğitimcilere güvenle teslim etmeleri açısından çok kıymetlidir. Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılan ders kitapları eğitim öğretim sürecinin yürütülmesinde temel materyaldir. Bu anlamda Talim Terbiye Kurulu Başkanlığımızca düzenlenen bu eğitim, çocuklarımıza en doğru, amacına en uygun ders kitaplarının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu eğitim Türkiye genelinde 18 ilde planlanmış olup ilimizde 4-7 Temmuz tarihleri arasında 732 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleşecektir. Bu seminerde emeği geçen tüm meslektaşlarıma ve eğitim görevlilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca siz kıymetli kursiyer öğretmenlerimize bu eğitime katıldıkları için en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Hepinizi tekrar hürmetle selamlıyorum.” dedi.
LGS TÜRKİYE BİRİNCİLERİ’NDEN ZİYARET
Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, LGS sınavında Türkiye birincisi olan Barbaros Ortaokulu öğrencisi Muhammed Ağırman ve Fazlı Kalaycı Ortaokulu öğrencisi Beril Alkım Üren ile Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ı makamında ziyaret ettiler.
Vali Pehlivan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu başarıya ulaşmakta emeği geçen tüm velilere, öğretmenlere, okul yöneticilerine ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’ya teşekkür etti. Pehlivan öğrenciler ile gurur duyduğunu ifade ederek başarılarının devamını diledi. Koca ValiAli Hamza Pehlivan’a misafirlikleri ve iyi temennilerinden ötürü şükranlarını sundu.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir