Diş Hekimliği Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

ARZU ÖZER
Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirerek ilk mezunlarını verdi.
Müzik dinletisi ardından konuşan MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı düzenlenen mezuniyet töreninin herkesten çok kendisi için büyük bir önemi olduğunun altını çizdi. Çamsarı, “Bu tören herkes için önemli ama benim için başka bir önemi var. Allah nasip etti sıfırdan kurduğumuz, binalarını yaptığımız, hocalarını ve öğrencilerini aldığımız ve sonuçta da böylesi güzel bir tabloyla karşılaştığımız günün ilanı bugün. İnanılmaz mutluyum. Yedi sene önce Diş Hekimliği Fakültesi’nin Üniversitemizde yer almasına karar verdik. Bundan yedi sene önce arkadaşlarımızla hangi fakülteler Mersin için gerekli diye konuşurken Diş Hekimliği Fakültemizi en ön sıralara koymuştuk. Bunu gerçekleştirirken de ki büyük avantajımız vardı. Birincisi tüm ekibimizle müthiş bir enerjimiz ve uyumumuz vardı. İkincisi de Mersin gibi güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bunlar bizim fakülteyi kurmamıza ve değerli hocaları bünyemize katmamıza olanak sağladı. Çok yakın zamanda da en modern cihazlarla donanmış hastanemizi de hizmete alacağız.” ifadelerini kullandı.
“Etiğe çok dikkat edin”
Veliler ve öğretim elemanlarına da teşekkürlerini ileten Çamsarı, “Anneler ve babalar çocuklarıyla beraber okudular. Tüm velileri, evlatlarımızın bu inanılmaz uzun eğitim sürecinde yanlarında oldukları için tebrik ediyorum. Bugün fakültemizde hemen hemen her bölümde artık hocalarımız var. Kendilerine de hem öğrencilerimize eğitim verip hem de hasta baktıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Değerli meslektaşlarım, ilk olarak ülkenizi ve vatanınızı çok sevin. Önce insan olun çünkü insan olmadan hiçbir şey olmaz. Kendi arkadaşlarınızı ve onların ailelerini ihmal etmeyin. Etiğe çok dikkat edin. Hiç kimse hastanelere zevk için gelmez. Gelenlerin size ihtiyaçları vardır. Burada da sabretmek size düşer. Gittiğiniz her yerde Mersin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunuyum diye gururla söyleyin.” dedi.
Yeni bir fakülte kurmanın ve işleyişi devam ettirmenin çok önemli ve bir o kadar da zor olduğunu söyleyen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Gümüş, “Yeni bir fakülteyi sıfırdan kurmak çok önemli ve bir o kadar da zor. Fakültemizin kurulmasında emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Büyük emekler ve uğraşlar verildi. Mersin, iyi bir Diş Hekimliği Fakültesini hak ediyordu. Üniversitemize de fakültemiz çok yakıştı. Hızla büyüyoruz ve eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bugün de buraya bir değişimi, farklılaşmayı ilan etmek için geldik. Öğrencilerimiz artık birer diş hekimi oldular. Önce genç meslektaşlarımı, ardından da aileler ve öğretim elemanlarımızı tebrik ediyorum. Hepinizin yolu açık olsun.” şeklinde konuştu.
Mezun öğrenciler adına konuşan fakülte birincisi Diş Hekimi Melike Köroğlu, hayallerinin gerçekleşmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Melike Köroğlu, “Fakültemizin ilk mezunları olarak birçok şeyi ilk kez tecrübe ettik ve çok değerli anılar biriktirdik. Hocalarımız bu süreçte bizlere çok destek oldular. Aldığım bu derecede; ailemin, hocalarımın ve arkadaşlarımın payı çok büyük. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarımın mezuniyetini tebrik ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından fakülte birincisi Melike Köroğlu’na temsili diploması, plaketi ve hediyesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından takdim edildi. Daha sonrasında fakülte birincisi Melike Köroğlu, 2022 mezunları adına yaş kütüğe isim plakasını Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Dekan Prof. Dr. Nazım Gümüş ile birlikte çaktı. Daha sonrasında fakülte ikincisi Merdiye Balta’ya temsili diploması, plaketi ve hediyesi Dekan Prof. Dr. Nazım Gümüş, fakülte üçüncüsü Aliye Doğru’ya ise temsili diploması, plaketi ve hediyesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya tarafından takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir