Genç Mühendislerin Mezuniyet Sevinci

ARZU ÖZER
Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, büyük bir çoşku ve heyecanla gerçekleştirildi.
Amfitiyatroda gerçekleşen mezuniyet törenine Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Bilgisayar Mühendisleri Odası Mersin Temsilcisi Fuat Yelken, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Başkanı Dr. Sinan Can, İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Gülçin Barbaros Ak, Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şube Başkanı Çiğdem Eroğlu ve Kimya Mühendisleri Odası Mersin Temsilcisi Emre Üresin, Elektik Mühendisleri Odası Mersin Şube Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Tulay, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve yakınları katıldı.
Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, “Değerli Genç Mühendisler, yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Arkanıza dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailelerinizin yanı sıra, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu genç mühendislersiniz. İnanıyoruz ki, yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş ve en üst düzey bilgilerle, kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Sizleri, bugünlere kadar her türlü fedakarlığı göğüsleyerek yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutmamanızı talep ediyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun.” ifadelerini kullandı.
Kimya Mühendisleri Odası Mersin Temsilcisi Emre Üresin ise, “Yıllarca emek verdiğiniz, sabırla ders anlattığınız öğrencileriniz bugün ülkelerine ve toplumlarına hizmet vermek üzere sizlerden ayrılıyorlar. Ben inanıyorum ki kurmuş olduğunuz güçlü bağlar hiçbir zaman kopmayacaktır. Başarılarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyoruz. Mezun olan arkadaşlarımız Mühendis olarak kapınızı çalacak ve iş hayatında karşılaştıkları sorunlara akademik bakış açılarınızla çözüm üretmenin yollarını açacaklardır. Böylece üniversiteleri sanayi ile bir araya getirerek ülkenin gelişmesine sizlerin de desteği ile katkı sunacaklardır.” dedi.
Fakülte birincisi, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Yaren Damla Uzabacı ise, genç birer mühendis olarak çıktıkları bu yolda ülkemizi daha da kalkındıracak, ileriye götürecek büyük görev ve sorumluluklarla üstün başarılara imza atmayı hedeflediklerini söyledi. Kendilerine her zaman destek olan başta aileler olmak üzere tüm akademisyenlerimize de teşekkürlerini ileten Yaren Damla Uzabacı, tüm arkadaşlarının kariyer yolunun açık olmasını diledi.
Dereceye giren öğrencilere plaket takdiminin ardından, mezun olan diğer öğrencilere temsili diplomaları Mühendislik Fakültesi öğretim elemanları tarafından takdim edildi. Daha sonrasında mezunlara mühendislik yeminini fakülte birincisi, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yaren Damla Uzabacı ettirdi. Mezuniyet töreni, öğrencilerimizin keplerini havaya atması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir