MEÜ 30. Yıl Etkinlikleri ile 26. Kültür ve Spor Şenlikleri Başladı

ARZU ÖZER
Mersin Üniversitesi kuruluşunun 30. yılı etkinlikleri ile 26. Kültür ve Spor Şenlikleri, düzenlenen çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerle başladı.
MEÜ Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşen şenlik açılış programına MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Prof. Dr. Erol Yaşar, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, dekanlar, öğretim elemanları, idari personeli ve öğrencilerkatıldı.
Şenlik açılışında konuşan Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Bu yıl, Üniversitemizin kuruluşunun 30. yılı. 1992 yılında iki bina ve bir idari bina ile başlanan bu güzel maraton bugün 30. yaşında. Bütün gücümüzle hem Üniversitemize hem de güzel şehrimize katkılar yapmaya çalışıyoruz. Birçok alanda özellikle on sene içinde güzel yatırımlar yaptık ve sıralamalarda üst basamaklardayız. Pandemi dolayısıyla, bir araya gelmeyi de çok özledik. Bu nedenle yıl boyu sürmesi planlanan etkinlikler hazırladık. Bugünden itibaren şenliklerimizi başlatıyoruz. Renkli ve güzel bir yıl olacağını tahmin ediyorum. Nice 30 yıllara.” ifadelerini kullandı.
Açış konuşmasının ardından MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan Üniversitemiz 30. Yıl logosunun 30 bin düğümle sanatsal yorumu isimli etkinliğe geçildi. Eserin ilk düğümünü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı attı.
MEÜ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlü tarafından hazırlanan “30. Yılında Dünden Bugüne Mersin Üniversitesi Fotoğraf Sergisi”nin açılışı da Çamsarı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Prof. Dr. Erol Yaşar ve dekanların kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Şenlik boyunca MEÜ Cumhuriyet Meydanında açık olacak sergide, MEÜ kuruluşundan bu yana geçirdiği evreler, eski ve yeni fotoğrafların bir araya getirilmesiyle ziyaretçilere gösteriliyor.
Sergi açılışının ardından MEÜ Dans Topluluğu ve Tiyatro Topluluğu tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle şenlik programı devam etti.
30. Yıl Etkinliklerinin ilk günü Tiyatro Topluluğunun Doğaçlama Gösterisi ve saat Amfitiyatroda Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin Bahar Konseri ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir