Tarsus Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 175 bin kişiye ulaştı

MERSİN'İN TARSUS İLÇE BELEDİYESİ, DAYANIŞMANIN AYI OLAN RAMAZAN AYINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİNİ SERGİLEDİ. DAĞITTIĞI İFTAR VE SAHUR İKRAMLARI İLE 145 BİN VATANDAŞA ULAŞAN TARSUS BELEDİYESİ, AYRICA 30 BİN AİLEYE DE GIDA KOLİSİ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Tarsus Belediyesi, Ramazan ayında 145 bin vatandaşa iftar ve sahur ikramında bulunurken, 30 bin aileye de gıda kolisi dağıttı.

Tarsus Belediyesi, Ramazan ayında 145 bin vatandaşa iftar ve sahur ikramında bulunurken, 30 bin aileye de gıda kolisi dağıttı.
Mersin’in Tarsus ilçesinde belediye Ramazan ayında gerçekleştirdiği sosyal destek faaliyetlerinde tarihi Siptilli Çarşısında kurulan iftar sofrası ile toplam 75 bin vatandaşa ulaştı. Ramazan ayı boyunca emniyet mensuplarına da iftarlık sıcak yemek ikramında bulunan Tarsus Belediyesi, dayanışma duygusunun en güzel örneklerini sergileyerek dar gelirli aileler başta olmak üzere yaşlı, engelli ve sosyal yardıma ihtiyaç duyan herkesin ihtiyacını karşılayarak gönüllere dokundu. Bunların yanı sıra kentin belirli noktalarında bulunan camilerde teravih namazı sonrası toplam 70 bin vatandaşa sahurluk dağıtımı gerçekleştirildi. Kent genelinde bulunan muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarına, şehit ve gazi yakınlarına, basın mensuplarına ve sporculara da iftar yemekleri düzenlenerek birlik ve beraberlik sofraları kuruldu.
Tarihi Siptilli Çarşısında kurulan ve her gün sıcak yemeğin servis edildiği iftar sofrasında hep birlikte oruçlarını açan vatandaşlar, Ramazan ayının manevi havasını birlikte yaşadı. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi 30 bin aileye de gıda kolisi ulaştıran Tarsus Belediyesi, ramazan ayı boyunca dezavantajlı mahallelerde ekmek, soğan ve benzeri gıda desteklerini sık sık devam ettirdi. Ramazan ayı boyunca ekmeğin 75 kuruşa satıldığı halk ekmek fırını da vatandaşların uğrak adresi oldu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir