Dünya’yı tehdit eden olumsuzluklar tespit edildi

NURDANE KARAKUŞ
My World-Benim Dünyam Projesi, kurucuları 24 Kasım İlkokulu Sınıf Öğretmeni Süheyla Yüksel, Aliye Pozcu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Raziye Soy ve proje ortakları tarafından tarafından Şubat ve Mayıs aylarında yürütüldü.
Öğrencilere doğa sevgisini kazandırma ve doğayı koruma bilinci kazandırmaya yönelik yapılan çalışmalar bu kapsamda öğrencilerin sürdürülebilir bir dünya konusunda daha bilinçli olmaları sağlanması konusunda rehberlik etti. Öğrenciler ile birlikte çevre incelemesi yaparak Dünya’yı tehdit eden olumsuzlukların tespit edildiği projede, bitki, fidan dikip yetiştirildi ve sorumluluk sahibi olmaları sağlandı. Atık maddelerden tasarımlar yapılarak bir canlının dünya için önemi araştırılırken, atık maddelerden nesli tükenmekle karşı karşıya kalan canlılarla ilgili tasarımlar yapılmış ve e-güvenlik kurallarına uygun olarak etkinlikler tamamlandı.
Hesaplamalı Algoritmik Düşünme-CAT
24 Kasım İlkokulu Sınıf Öğretmeni Süheyla Yüksel ‘Hesaplamalı Algoritmik-CAT’ eTwinning projesi kapsamında 4/B sınıfı öğrencileri ile Eylül-Mayıs ayları arasında etkinlikler gerçekleştirdiler.
Projede, öğrencilerin günlük hayatta karşılaştıkları problemleri algoritmik düşünme yöntemi ile en verimli şekilde çözmeleri amaçlanırken öğrenciler, belirledikleri problemleri çözmek için algorithmitmalar oluşturma, bilgisayarlı ve bilgisayarsız kodlama, QR kodu arama, insan robot, uzay origami, hula hop sıralayıcı etkinliklerini işbirliğiyle gerçekleştirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir