AKKUYU NGS ÇALIŞANLARI 1 MAYIS’I ‘HAYAT BAYRAM OLSA’ ŞARKISI İLE KUTLADI

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesi çalışanları, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde sevilen Türkçe şarkı Hayat Bayram Olsa’yı seslendirdi. Akkuyu NGS çalışanları, ekip çalışmasının üzerine inşa edildiği en temel evrensel ve profesyonel değerler olan asalet, bilgelik, ruh sevgisi ve zenginliği, karşılıklı yardım ve desteği konu alan Hayat Bayram Olsa şarkısı için bir video klip çekti.
AKKUYU NÜKLEER A.Ş Genel Müdürü Anastasia Zoteeva konuya ilişkin olarak şunları söyledi:
“İşini aşkla yapan, en iyi uzmanlar Akkuyu NGS inşasında çalışıyor. Ekibimiz çok uluslu bir ekip. Hepimiz nükleer santral sahasının yakınında yaşıyoruz ve bu şarkıyla Türkiye’ye, kültürüne, tarihine, geleneklerine, diline olan sevgimizi, aynı zamanda yerel halka olan saygımızı dile getirdik. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyor, bu güzel ve bereketli topraklara refah ve mutluluk diliyoruz!”
Klip, tanınmış bir yapımcı, müzisyen ve besteci olan Timur Vedernikov liderliğindeki yaratıcı bir ekiple ortaklaşa hazırlandı.
Proje yapımcısı Timur Vedernikov: “Ünlü Türkçe şarkı ‘Hayat Bayram Olsa’nın video klibi çok büyük ve ilginç bir müzikal iş birliği. Klibin özelliği, Rus çalışanların Türkçe şarkı söylemeleri, müzik aletleri çalmaları ve hatta bir flash mob üzerinden dans etmeleri, geleneksel Rus enstrümanlarının ise bir Türk şarkısının ritmine eşlik etmesiydi. Keman, balalayka ve cajonun yer aldığı klip, enstrümantal açıdan çok zengin. Türkiye’nin ilk nükleer santralinin inşasının büyüklüğüne ve bu projeyi uygulayan ekibe hayran kaldık. Çekimler için zaman ayırmaları zor oldu ama her şey yolunda gitti. Türk izleyicilerin bu ünlü şarkının yeni versiyonunu çok beğeneceklerini umuyoruz.”
Video klipte Akkuyu NGS projesinin 170’ten fazla çalışanının yanı sıra, çalışanların çocukları da yer aldı. Video klibin çekimi, Akkuyu NGS inşa sahasında ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş’nin Moskova temsilciliği ofisinde gerçekleştirildi. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir