Ticaret Bakanı Muş, MTOSB’de incelemelerde bulundu

TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ, MERSİN VALİSİ ALİ İHSAN SU VE BERABERİNDEKİ HEYETLE BİRLİKTE MERSİN-TARSUS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDE (MTOSB) FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARDA İNCELEMELERDE BULUNDU. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin'deki programı çerçevesinde OSB'de temaslarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi FRC Robot takımı öğrencileri ile de bir araya geldi. Burada öğrencilerin çalışmalarını yerinden inceleyen Bakan Muş'a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli tarafından bölgenin durumu hakkında bilgi verildi.

Mersin’deki programı çerçevesinde OSB’de temaslarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi FRC Robot takımı öğrencileri ile de bir araya geldi. Burada öğrencilerin çalışmalarını yerinden inceleyen Bakan Muş’a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli tarafından bölgenin durumu hakkında bilgi verildi.
İncelemelerde bulunan Bakan’a, Teknopanel firması hakkında bilgi veren Genel Müdür Orhan Kahveci, “İnşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren markamız, Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul’da bulunan üretim tesislerinde ürettiği sandviç panel ve EPS ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazara sunarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Tesislerimizde ürettiğimiz sandviç panel ve EPS ürünlerinin satış ve pazarlamasında, yurt içinde sektörün lideri konumundayız. Global pazarda ise Asya, Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarındaki 99 ülkede önemli oyuncular arasında yer alıyoruz” dedi.
Ticaret Bakanı Muş’tan Teknopanel’e ziyaret
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin Milletvekilleri Teknopanel’in Mersin’de bulunan Genel Merkezi’ni ziyaret ederek üretim çalışmaları hakkında Genel Müdür Orhan Kahveci’den bilgi aldılar.
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Teknopanel’in Genel Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Muş ve Vali Su’ya AK Parti Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan ile MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek’te eşlik etti.
Üretim hatlarında incelemelerde bulunan Bakan Muş’a bilgi veren Genel Müdür Kahveci, ‘İnşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren markamız, Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul’da bulunan üretim tesislerinde ürettiği sandviç panel ve EPS ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazara sunarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Tesislerimizde ürettiğimiz sandviç panel ve EPS ürünlerinin satış ve pazarlamasında, yurt içinde sektörün lideri konumundayız. Global pazarda ise Asya, Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarındaki 99 ülkede önemli oyuncular arasında yer alıyoruz. 2005 yılından bugüne elde ettiğimiz başarılarımızın en önemli göstergesi olarak; her yıl İSO tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde, geçtiğimiz yıla göre 121 sıra yükselmemizi ve üst üste 7. kez liderlik bayrağını elimizde tutuyor olmamızı gösterebiliriz” dedi.
Bakan Muş ise üretim ile ilgili sorular sorarken, yapılan çalışmalardan dolayı şirket yetkililerine teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir