Mersin Devlet Opera ve Balesi’nden ‘ŞEKERONYA’

Müzikli çocuk oyunu 21 Nisan  2022 Perşembe saat 10:30’da, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde minik izleyicilerin beğenisine sunulacak.
Müziklerini Murat Cem Orhan’ ın yaptığı, librettosu Nazlı Zeynep Ergüven’ e ait olan eseri Süleyman Tekin yönetiyor. Koreografisi Berna Turhan İleri’ nin.
Minik izleyicilerin merakla beklediği, önceki gösterimleri büyük ilgi gören eserin konusu ise şöyle:  Şekeronya’ nın haylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş’ ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklına bir fikir gelir. Şekeronya’ ya bir diğer adı Masal Ülkesi’ ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Şekeronya’ ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Pastadan evlerin, çikolatadan nehirlerin, konuşan hayvanların olduğu ve tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer, çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.
Eserde başlıca rolleri; Işıl Cavga Bölükbaşı (Zeytin), Mehmet Erkoç (Tombiş), Ayşin Alev Lal (Fırıldak), Orhan Güllüler (Karabaş), Pınar Duygu Çınar (Kırmızı Başlıklı Kız), Kazım Erdem Özdemir (Kurt), Ayşegül Devrim Dinçer (Soprano Horoz), Ayşe Pınar Balay (Büyücü) paylaşıyor. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir