TURGUT REİS’DE BAŞIBOŞ KÖPEKLER ÇİLESİ!

MUSTAFA ÖZCAN
Mersin’in Akdeniz İlçesi Turgut Reis Mahallesi’nde son günlerde mahallede artan köpek çetelerinden şikayetçi. Özellikle akşam saatlerinden sonra İmece Hastanesi civarında gruplar halinde gezen başıboş köpekler, yoldan yaya halde ve motorla geçen vatandaşlara saldırıyor.
Mahalle sakinleri de köpeklerin önünden geçemediklerini ve saldırma vakalarının yaşandığını söyleyerek acil bir çözüm talebinde bulundular.
Bir mahalle sakini, mahalleli olarak hayvanlarla bir sorunları olmadıklarını ancak köpeklerin gece boyunca şiddetli havlaması nedeniyle uyumakta zorluk çektiklerini de anlatarak, “40 yıldır bu mahallede oturuyorum. Bu dönemki kadar da köpeklerden rahatsız olduğum bir döneme rastlamadım. Haberler de okuyoruz, köpeklerin saldırısından ya da kaçarken insanlar ve özellikle çocuklar hayatlarını kaybediyor. İlgili belediye hangisiyse bu duruma bir çözüm bulunmalı.” dedi.
“BU HAYVAN DÜŞMANLIĞI DEĞİL!”
Bunun nefretle ya da hayvan düşmanlığıyla alakası olmadığını anlatan bir genç ise, “1 kere sürü tarafından kovalandım ve duvara tırmanıp duvarda 10 dakika gitmelerini bekledim, hem de asılı vaziyette. Bir keresinde de başka bir grup köpek saldırabilirdi. O anda başka bir şey dikkatlerini çekince kurtulduk. Yani temas olsa ne olur kim bilir? Sonuç olarak birçok semtte bu hayvanlar başıboş, hayvansal içgüdüyle nasıl tepki verecekleri belirsiz. Evimiz önündeki parkta akşamları korkudan oturamıyoruz. Geri dönülmez sonuçlar olmadan başıboş köpeklerle ilgili acil bir çözüm bulunması  gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir