‘Yenişehir Belediyesi olarak 200 bin TL’lik destek vereceğiz’

ARZU ÖZER
Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Yenişehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nın Birinci Birleşimi’nde 23 gündem maddesi görüşüldü ve karara bağlandı. Başkan Abdullah Özyiğit, meclis toplantısında Mart ayı içerisinde yapılan faaliyetler hakkında meclis üyelerini ve ekranları başında izleyen vatandaşları bilgilendirdi.
Kupa meclise getirildi
Çukurova Basketbol Kulübü(ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesinin kazandığı Bitci Kadınlar Türkiye Kupası, meclis toplantı salonuna getirildi. Kupanın Mersin için çok kıymetli olduğunu ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, takımın Avrupa şampiyonluğu için şuanda Fransa olduğunu söyledi.
Meclis toplantısında komisyon ve encümen üyeleri seçimi de yapıldı. Başkan Özyiğit, yeni dönemde komisyonlarda görev alan meclis üyelerini tebrik ederek, kendilerine başarılar diledi. 21 Mayıs-18 Haziran tarihlerinde yapılacak 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali ile ilgili konuşan Başkan Abdullah Özyiğit “Mersin Uluslararası Müzik Festivali kentimizin markası haline gelmiş durumda. Mersin’imizin tanıtımına büyük katkılar sunuyor. Bu sene 20’incisi düzenleniyor. 2020 yılında pandemi nedeniyle bir yıl ara verilmişti. Bu yıl güzel bir festival olmasını diliyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ve diğer belediyeler de gerekli desteği sağlıyor. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak 200 bin TL’lik destek vereceğiz. Hayırlı olsun.” diye konuştu.
Murat Açıl’ın adı Yenişehir’de yaşayacak
29 Kasım 2021 tarihinde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl’ın isminin Bahçelievler Mahallesi 1864 numaralı sokakta bulunan parka verilmesi ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. Parkın açılışına Harvard Üniversitesinde görev yapan dünyaca ünlü bilim insanı ve Murat Açıl’ın yeğeni Canan Dağdeviren de davet edilecek. Başkan Özyiğit, daha önce Canan Dağdeviren ile görüşmüş ve Murat Açıl’ın adını Yenişehir’de yaşatacaklarını söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir