8 Aralık 2022

SEÇER’DEN 2019 ÇALIŞMALARI

23. Dönemde CHP Mersin Milletvekilliği yapan Vahap Seçer, CHP Mersin İl başkanlığını ziyaret etti. Seçer burada 2019 seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Vahap seçer, CHP İl Başkanı Adil Aktay’ı ziyaret ederek partililerle sohbet etti. Aktay, Seçer’e kendilerine verdiği destekten dolayı  teşekkür etti.

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede CHP İl Başkanlığına seçilen Aktay’a görevinde başarılar dileyen Seçer, 2019’da yapılacak olan Yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlık seçimlerine  de değindi.

 

“HEP BERABER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

 

 Seçer :”Uzun süredir partimizde kongre süreçleri  yaşandı. Kongre takvimi gereği  delegasyon seçimleri ilçe kongreleri ve nihayetinde il kongreleriyle Mersin’de bu süreci tamamladık ve geçtiğimiz günlerde  Ankara da kurultayımızı gerçekleştirdik.  Delegasyonun güven oyuyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanımız  kurultay kararıyla kendi görevine devam ediyor. Bundan sonra parti yarışını, demokrasi yarışını noktalamış oluyoruz. CHP bundan sonra cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi ya da  seçimleri olarak değerlendirdiğimiz  2019  yerel seçimlerine ve aynı tarihte yapılacak olan Cumhurbaşkanı  seçimlerine ve parlamento seçimlerine hazırlıklarını biran önce başlatacak ve yoğun bir çalışma temposuyla bu süreci hep beraber gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNİN OLMASIYLA GERÇEKLEŞECEKTİR”

 

2017’de yapılan referandumla farklı bir hükümet sistemiyle rejim değişikliği meydana geldiğini belirten Seçer:  “Ancak  henüz yürürlüğe giremeyen bu anayasa değişikliği 2019’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimiyle yasal bir zemine oturtulacaktır. Oysa ki sizin de bildiğiniz gibi karşı çıktığımız bütün yetkilerin tek kişi de toplandığı kuvvetler ayrılığı prensibinin ortadan kalktığı bu yönetim anlayışı şu gün olağanüstü halde gerçekleşiyor. Eğer mevcut Cumhurbaşkanı seçiminin olmasıyla gerçekleşecektir. ” dedi.

 

 “YAVRU İKTİDAR OLDUĞUNU DEĞERLENDİRDİĞİMİZ”

 

 2019 seçimlerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Seçer: “Bizim için önemli olduğunu söylediğimiz seçimler iktidar açısından iktidarın yanında olan  yavru iktidar olduğunu değerlendirdiğimiz, aslında muhalefet yapacağı MHP açısından da önemli bir seçimdir.  Biz ülkenin geleceğini karanlık  gördüğümüz için bu seçimleri çok önemsiyoruz.  Mersin içinde bazı siyasi değerlendirmeler yapmak istiyorum. Yerel seçimlerin başarılı olan illerin başında Mersin geliyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir