10 Aralık 2022

ÖĞRENCİLERE KARİYER DERSİ

Bu yıl düzenlenen 12’nci Kariyer Panayırı, Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti

Elektrik Mühendisleri Odası Öğrenci Üye Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Arık, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası’nın öğrenci komisyonu olan Emo-Genç etkinlik kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Arık, ‘‘Emo-Genç‘in öğrencilerin her türlü akademik, kültürel, sosyal ve ekonomik sorunlarını çözmek için uğraşan, öğrencilerin kendini geliştirmesi için imkanlar yaratan, bilimsel ve demokratik eğitim mücadelesi veren, bir kurumsal yapısı vardır.’’ şeklinde konuştu.

Çok sayıda akademisyen, iş insanı ve öğrencinin katıldığı etkinlikte ayrıca 50 öğrenciye koçlar tarafından 3 saat boyunca grup koçluğu hizmeti sunuldu. Öğrenciler, Prof. Dr. Derya Önder, Doç. Efe Efeoğlu, Nazmiye Ülkü Pekkan, Hakan Sayar ve Orhan Özbaba’dan koçluk desteği aldı. İş dünyasının önde gelen isimlerinin bilgi ve deneyimlerini paylaştığı etkinlikte, staj ve iş imkanlarının yanı sıra gençlere kariyer hayatlarında tavsiyeler verildi. Başarı hikayeleri sunan konuşmacılar; hedef koyma, hedefler için girişimci olma ve küresel dünyanın gereği olarak en az bir yabancı dili öğrenme konusunda öğrencilere önerilerde bulundu.

Profesyonel koçlarından Funda Ant ise grup koçluk seansı hakkında bilgi verdi. Ant ‘‘öğrencilerin kariyer planlamasındaki farkındalıklarını artırmayı, hedeflerine uygun vizyon adımlarını belirlemelerinde yardımcı olmayı amaçlıyoruz.’’ dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir