30 Kasım 2022

MİLLET BAHÇESİ UMUT VERİYOR

Deniz Park, Tevfik Sırrı Gür Stadı yeri, Mütfü Deresi, OYAK Arazisi ve bunların önünde bulunan Orduevi, Marehan Tesisleri ile Tenis Kulübü’nün de Millet Bahçesi içinde yer alması gerekiyor.

Mersin’e gelen TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin ve yönetiminin Millet Bahçesi yapılması planlanan eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu alanı ile kışla arazisi, deniz feneri, denizpark ve orduevi arazilerinde yeşil alan ve plaj düzenlemesi yapılmasına ilişkin hazırladığı ‘Mersin Nefes İstiyor’ projesinin uygulama alanını yerinde inceledi.

Tevfik Sırrı Gür Stadı yeri, Mütfü Deresi, OYAK Arazisi ve bunların önünde bulunan Orduevi, Marehan Tesisleri ile Tenis Kulübü’nü de içine alan yerlerin Millet Bahçesi projesi içinde kreasyon bölgesi olarak düzenlenmesi gerekiyor. 

OYAK’A ARAZİ VERİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın MESİAD’ın projesi üzerinde çalıştığını kaydeden Elvan, askeri alanın projeye dahil edilmesine ilişkin olarak da şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza gerekli talimatı verdi. Bakanımız OYAK ile ilgili görüşmesini gerçekleştirdi. En son Mersin’e gelmeden önce bakanımız ile yapmış olduğum görüşmede, kendisinin OYAK Genel Müdürlüğü ile görüştüğünü ve OYAK’a arazi vereceklerini, o arazi karşılığında bu yeri alacaklarını ifade ettiler.”

ARZU ÖZER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir