30 Kasım 2022

CHP’Lİ BAŞARIR: “23 HAZİRAN’DA TEK ADAM YÖNETİMİNE VE ADALETSİZLİĞE DUR DİYECEĞİZ”

23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için İstanbul’da görevli olan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Gürsel Tekin ile birlikte Maltepe, Kartal ve Pendik’teki vatandaşlarla bir araya gelerek İstanbul’un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek istediler.
 
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile birlikte Ordu Akkuşlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu seçilmiş Başkan Ekrem İmamoğlu’na destek etkinliğine katıldı. 
CHP’li Başarır, günün sonunda Maltepe İlçesi’nde yaşayan Esenyurt Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve yaptığı konuşmada: “Mevcut iktidar, kendisi gibi düşünmeyenleri terörist ilan etmektedir. Tek adam yönetimi ile adaletsizliğin, hukuksuzluğun tavan yaptığı bu dönemde, Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını gasp etmiştir. 23 Haziran günü, İstanbul halkımız özgürlüklerden, barıştan, demokrasiden, paylaşımdan, eşitlikten yana oy kullanarak Sayın Ekrem İmamoğlu hak ettiği yere getireceğinden en küçük şüphemiz yoktur. 23 Haziran hepimiz için bir dönüm noktasıdır. Savurganlığın, yandaşı zengin etmenin, eşitsizliğin, kutuplaşmanın son bulacağı gündür. Sizlerin de vereceği destekle bu kötü gidişe bir dur diyecek ve herkesin mutlu, huzurlu yaşayacağı günleri hep birlikte inşa edeceğiz” dedi. 

haber merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir